ЩО Ж МИ ЗА НАРОД ТАКИй?
/ АП Текущий момент /
Страница Абсурдыня (для поэтесс)
/ Конкурс Абсурдов /
страница Абсурд (для поэтов)
/ Конкурс Абсурдов /
Сейчас на сайте 3255 человек
Кто онлайн?
Популярное
Новые авторы
Присоединяйся
twitter
youtube
Нет статуса

Автор: Дзвони серця. Небесна Сотня
Тема: Свободная тема
Опубликовано: 2016-02-11 12:41:54
Автор не возражает против аналитического разбора и критики в рецензиях.

Передмова. Революція гідності

1. Революція гідності

Кожен народ має право на власну державу, релігію, історію, мову та культуру. Ця істина вже понад 60 років прописана в основних міжнародних договорах, статутах міжнародних організацій – ООН, ЮНЕСКО, ПАРЄ та багатьох інших. Однак є одне право, яке не прописане, але є найважливішим, визначальним – це право вибору. Кожен народ має право обирати яким шляхом розбудовувати свою державу, політичні та економічні інститути, суспільні відносини. Життя ж народу є постійною боротьбою за реалізацію цього права – права вибору, у якому й полягає сутність поняття “свобода”. Як показує історія багатьох країн і народів світу, ніщо не коштує так дорого і не здобувається так важко, як національна свобода.
У листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. відбулися величезні зміни у житті України. Вони увійшли в історію під назвою “Революція гідності”, “Євромайдан”. Складність, драматичність тих подій ще потребує детального аналізу, глибинного усвідомлення, а весь спектр передумов, причин, обставин та наслідків Євромайдану, очевидно, ще буде предметом вивчення багатьох поколінь істориків.
Революція гідності торкнулася кожного громадянина України. Мільйони українців взяли активну участь у її буремних подіях: стояли на Майдані Незалежності у Києві, на площах обласних і районних центрів, допомагали активістам фінансово, морально, продуктами і медикаментами, зрештою – добрим словом. Вони прагнули здійснення мрії – побудови нової України, держави з високими політичними, економічними, гуманітарними стандартами, країни в якій би мали майбутнє вони, їхні діти та онуки.
Пам’ятаймо, що всі жертви українців були заради одного – щоб наш народ став по-справжньому вільним, мав право на вибір. Очевидно, саме завдяки жертовності тих, хто їхав на Майдан творити Єврореволюцію, ми маємо шанс побудувати справді Європейську Україну. Тож не марнуймо його, мобілізуймося всі, борімося за нашу незалежність, працюймо заради нашого спільного майбутнього, бо, як писав наш Іван Франко, незалежність можна здобути в результаті революції, збройної боротьби, але лише “повільною, щоденною, витривалою і одвертою працею здобувається добробут, поступ і щастя, як одиниць, так і цілих народів”. Пам’ятаймо про подвиг Героїв Небесної Сотні.
Світла та вічна пам’ять героям,
які віддали життя за Україну!

                                                       Вітенко Микола Дмитрович,
                                       кандидат історичних наук, доцент

История cоздания стихотворения:

0
0


Понравилось произведение? Поделитесь им со своими друзьями в социальных сетях:
Количество читателей: 749

Рецензии

Всего рецензий на это произведение: 0.

Оставлять рецензии могут только участники нашего проекта.


Регистрация


Рейтинг произведений


Вход для авторов
Забыли пароль?
В прямом эфире
красивый стих
Рецензия от: наталия остапенко
2020-07-11 20:20:28
Милый стиш! Лёгкий, Озорной и поднимающий настроение 😊
Рецензия от: Денисова Елена
2020-07-11 20:11:30
так
Рецензия от: наталия остапенко
2020-07-11 20:10:09
На форуме обсуждают
Павло Бондаренко
Вони лікувалися через телевізор у Кашпіролвського (і що цікаво - їм помогало!).
Вони пили заряджену через телевізор воду та ліпили(...)
Рецензия от: Радонька
2020-07-11 19:57:01
У світі існує 6 тис. мов. Майже половина з них вже сьогодні під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється, коли мову, з тієї чи іншої прич(...)
Рецензия от: Радонька
2020-07-11 19:56:15
Все авторские права на опубликованные произведения принадлежат их авторам и охраняются законами Украины. Использование и перепечатка произведений возможна только с разрешения их автора. При использовании материалов сайта активная ссылка на stihi.in.ua обязательна.