Отсутствует

Автор: Владимир Мацуцкий
Тема:Патриотические стихи
Опубликовано: 2015-02-16 18:33:32
Автор не возражает против аналитического разбора и критики в рецензиях.

Чи зможеш патріотом бути?

Чи зможеш патріотом бути? –
Без мови – Господи єси! –
Ти ланцюгом за горло скутий
і кажеш «єм», коли їси.
Ти особистий втратив прояв,
як московіт тобі відтяв –
як язика – ту мову-зброю
і полонив твоє життя.
А ти і радий в тім полоні:
аби шмат сала був на хліб,
та тридцять срібних
на долоні,
та теплий поросячий хлів.
Своєї ти позбувся мови,
нащадком бути не зумів.
Ти маєш зиск з тієї змови
і тридцять срібних у сумі.
Ото і все, бо України
немає в тебе, московіт.
Ти сам собі суддя і винний,
тобі країна – чужий світ.

Московсько-мовний  українець
під тим –
московським каблуком,
ти для Москви –
вже як гостинець:
якщо не бидлом – кріпаком…

То, може, розум буде  згодом.
На рідну землю ниць впадеш,
і будеш мовою з народом,
і патріотом, може, теж.

Народу мова – то є прояв,
то предків наших здобуття,
народу  мова – то є зброя
в борні за волю і життя.

История cоздания стихотворения:

Світлина відзнята 16 лютого 2014 року на Майдані під час Революції Гідності. Опубліковано у
зв’язку з навалою агресивної промосковської пропаганди в Україні, зі своїм «руським миром»
попа Гундяєва і гея Путіна. Думки Юрія Іллєнка, які звернені до нас, українців, зараз актуальні,
як ніколи. Сепаратисти від культури, національний склад і менталітет яких не є українським,
заполонили всі телерадіоканали. Українська мова у великий небезпеці. Українці, якщо сьогодні
не захистимо рідну мову, завтра згинемо разом з нею!

0
0


Понравилось произведение? Поделитесь им со своими друзьями в социальных сетях:
Количество читателей: 1081

Рецензии

Всего рецензий на это произведение: 1.
Так, треба прищеплювати любов до рідної мови. Але не в такий категоричний спосіб. Спосіб ви обрали невдалий. Не з своєї вини, звісно, просто час суворий. Агресивність і напруга у суспільстві зростають, всі вже на межі. Але треба триматися. Заради того прийдешньго часу, коли ми зможемо сісти і спокійно говорити один з одним без взаємних звинувачень. Говорити про власну мову та культуру, про нашу спільну відповідальність щодо збереження української мови. Ніхто крім нас не говорить українською, тож ми маємо дбати передусім про збереження рідної мови, а не про захист чужинської. Треба протриматись до премоги, і тоді вже зайнятися серьозно освітньою роботою щодо мовних та культурних питань.
У моєму Харкові в побуті, нажаль, майже всі спілкуються російською. Можливо, навіть тому, що це дуже культурне місто, а більшість учбових закладів, в тому числі вишів, – російськомовні. Ви ж розумієте, що у мирний час погляди в усіх більш поміркованними, є розуміння, що «чим більше мов знає людина, тим краще», а задля ввічливості треба відповідаю людині тією мовою, якою вона до тебе звертається, якщо ти нею володієш. Тоді мовне питання – це тільки питання вихованності людини. І складно в Харкові робити вигляд, що ти не володієш російською, це виглядає не патриотично, а демонстративно. Більшість харків’ян, як мені здається, не наважуються говорити украінською, щоб не спотворювати мову, не говорити на суржику. Отже, це насамперед брак у освітянській області.
Примусити людину в зрілому віці говорити не так, як вона звикла, майже неможливо й не доцільно. Треба дбати про наступн покоління про наших дітей та онуків.Треба давати патріотичне виховання молоді та оновлювати педагогічні кадри, щоб вчителі та викладачі вільно володіли та могли викладати українською.
2015-02-20 13:49:22
Таміла, дякую за вичерпну рецензію. Але, нажаль, Ви наводите приклади тільки міста Харкова. Так, це місто культурне, але обличчя має Кернеса. Життя зараз жорстоке, і коли пом’якшає – невідомо. І війні не видно кінця. Ми переможемо ціною великих жертв. Для українців мир і життя – це тільки перемога. Стати цими жертвами ні я ні Ви не застраховані. Уже це підштовхує мене вирішувати питання української мови невідкладно. Більш того, я впевнений, що з вирішенням питання мови, Україна стане набагато сильніша, що сприятиме скоріше дійти до перемоги і з меншими втратами. Зараз, або ніколи Україна зможе стати українською, з українською Верховною Радою, українським кабінетом міністрів, українським Президентом. Без брехні і корупції, без крадіїв і олігархів, але з повною відповідальністю (через не корумпований суд) за всі події, що відбудуться в країні. Ви подивіться, як відбуваються вибори, кого обирають не українські (бо іншомовні) українці. Так далі жити не можна.
Більш того, вірш стосується етнічних українців, у яких є час і всі шанси відродитися у повний зріст. Вже зараз багато українців з російської переходять на українську.
Першим кроком я пропоную референдум с питання мови. Впевнений 80% населення України віддасть голоси за ЄДИНУ ДЕРЖАВНУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ. Для початку це дасть можливість відстороняти від посади українофобів таких, як Гонтарева і їй подібних. Нажаль влада мовчить з цього питання.
2015-02-20 14:14:29
В мене іноді виникає відчуття, що це «зараз, обо ніколи» буде продовжуватися для нас досить довго. Допоки не подолаємо повністю зрадництво, брехню та інші прояви несправедливості в нашому спільному домі. Ви ж бачите, який об’єм роботи. Є такі проблеми, з приводу яких в нашому суспільстві повний консенсус. Всі розуміють, наприклад, необхідність подолання корупції, але навіть розуміючи, продовжують давати хабарі. Бо людська природа недосконала, треба це враховувати, намагатися знаходити підходи до людей, можливо, психологічні, але прямі вимоги не будуть ефективні. І це я наводжу приклад проблеми, з приводу якої у суспільстві є деяка одностайність. С приводу мови, на жаль, такої одностайності немає. Але у процесі спільноі діяльності по благоустрою нашого дому ми прийдемо до цього. Ви абсолютно праві, «зараз багато українців з російської переходять на українську». Бо виникає внутрішня потреба в цьому, внутрішнє усвідомлення правильності такої позиції. Але не в усіх ще це усвідомлення з’явилось, це процес визрівання національної свідомості, його треба плекати, та не можна здобути примусово. Доречі, є ще в мене таке відчуття, що вся неправда буде зруйнована в Україні незалежно від того, хоче цього хтось, чи ні, бо вже стільки накопичилось нечистот, що прорвало всі труби і той гній вже хлещить і буде хлестати, аж поки весь не вийде. І ще зважайте, будь ласка, що російськомовні українці не винні в тому, що їх пращурів примусово русифікували, коли намагалися знищити українську культурну традицію в містах східної України. Та не знищили, не вдалося нікому цього зробити, бо український дух живе і в російськомовних українцях. І мова в нас буде своя. Це тільки питання часу.
2015-02-20 15:11:14
Повністю погоджуюся з Вашою думкою. Щодо того, чи винні ми, українці, що в нас одбирають мову. Моя думка, що все ж таки є і наша провина. Мало боролися і наші батьки і ми вже, як дорослі. Важко, дуже важко, але боротись треба, кожен на своєму місці. Працюючи в російськомовному колективі, українці повинні розмовляти українською. Це маленька, але перемога.
Дякую за рецензію. З повагою, Володимир.
2015-02-21 16:28:10

Оставлять рецензии могут только участники нашего проекта.


Регистрация


Рейтинг произведений


Вход для авторов
Забыли пароль??
Регистрация
Рекомендации УПП
В прямом эфире
Додає гарного настрою. Живі образи. Не зрозуміла "літепла"?
Рецензия от:
Азинелло
2024-04-23 22:20:40
Образно, мелодично!
Рецензия от:
Азинелло
2024-04-23 22:11:58
Цікавий образ дощу. Із задоволенням прочитала вірш. Щедрої Вам Музи і надалі.
Рецензия от:
Світлана Пирогова
2024-04-23 21:50:41
На форуме обсуждают
Мне любая музыка нравится если это музыка, а не какафония. (...)
Рецензия от:
Мишигас
2024-04-22 10:30:06
У одних голова на двери,
И ученье про мертвого плотника
Разжигает страсти внутри,
Не понять им простого работника,
Восхищённого с фузом гитарой...(...)
Рецензия от:
Атеист
2024-04-17 22:27:42
Все авторские права на опубликованные произведения принадлежат их авторам и охраняются законами Украины. Использование и перепечатка произведений возможна только с разрешения их автора. При использовании материалов сайта активная ссылка на stihi.in.ua обязательна.