ОС-02, Галина Бродская
/ АП Рецензії /
НАРИСУЙ СЛОВОМ
/ АП Проба пера /
КОНКУРС!
/ АП Проба пера /
Основний склад
/ АП Рецензії /
БОЛЬ ЗЕМЛИ
/ АП Текущий момент /
Сейчас на сайте 2656 человек
Кто онлайн?
Популярное
Новые авторы
Присоединяйся
twitter
youtube
ЖИВОПИС – ЦЕ ПОЕЗІЯ, ЯКУ БАЧАТЬ, А ПОЕЗІЯ – ЦЕ ЖИВОПИС, ЯКИЙ ЧУЮТЬ!

Автор: АП "Поет-Художник"
Тема: Свободная тема
Опубликовано: 2019-05-11 11:21:49
Автор не возражает против аналитического разбора и критики в рецензиях.

79. Олег Добров – Гурбуз Доган Ексіоглу, «Сплетіння доль»

          АП «Поет-Художник»

          79. Олег Добров – Гурбуз Доган Ексіоглу, «Сплетіння доль»

          Шановні друзі, знайомі і незнайомі! АП «Поет-Художник» продовжується.
          Так склалося, що господарем 79-го випуску авторської програми є ваш покірний слуга, Олег Добров. Сьогодні я хочу представити на ваш розсуд поезію «Сплетіння доль», яка була створена мною під особистим враженням від однойменної картини турецького художника Гурбуза Догана Ексіоглу.
          Турецький художник Гурбуз Доган Ексіоглу або Гюрбюз Доган Екшіоглу (Gürbüz Doğan Ekşioğlu (тур.), Gurbuz Dogan Eksioglu (англ.)) народився в 1954 році в Туреччині. Мультиплікатор і графічний дизайнер, доцент Marmara University Faculty of Fine Arts (в Стамбулі). У 1977 році він почав займатися створенням карикатур і коміксів, і з тих пір зібрав вже 64 нагороди (з них 23 міжнародні). Виставки робіт художника проходять в різних куточках земної кулі; поряд з цим малюнки автора регулярно публікуються в таких виданнях як Forbes, The Atlantic, The New York Times і The New Yorker.
          На думку багатьох критиків, роботи турецького художника знаходяться десь на межі між живописом, карикатурою і графічним дизайном. Про його картини не можна сказати, що вони вражають незвичайною художньою майстерністю або кольоровою гамою, але, не загострюючи уваги на візуальних ефектах, автор бере публіку іншим – глибоким філософським змістом і тонким гумором, закладеним в кожен його твір.
          Над кожною з робіт Ексіоглу можна міркувати годинами, намагаючись зрозуміти, що ж хотів сказати автор, і знаходячи все нові і нові, власні пояснення сюжетів його картин. Наприклад, що мав на увазі художник, зображуючи закохану пару, обмотану нитками з двох клубків? Про те, як тісно переплітаються наші долі? Або про те, що ми прагнемо міцніше прив`язати один одного до себе?

          СПЛЕТЕНИЕ СУДЕБ

          Бегут суетливо денёчки,
          летят торопливо года –
          запрятаны чувства в клубочки,
          пугает бездушья среда.
          Разбиты сердца на осколки,
          шагает прагматиков строй,
          сжирают всесильные волки,
          старается выжить герой.
          К мечте загляну я в оконце,
          измотан житейский клубок,
          борясь за свободу под солнцем,
          усвоил мудрейший урок –
          придут долгожданные вести,
          кольнёт, потеплеет в груди,  
          когда будешь думать о чести,
          тогда счастье скажет: «Входи!»
          Встречая, любовь улыбнётся,
          разгладятся судеб рубцы,
          принцесса от спячки очнётся
          и чудо подарят творцы.
          Сплетутся прекрасные души
          лианами родственных уз,
          во благе, на зависть живущим,
          в единстве с величием муз…

          Copyright © Олег Добров, 2018

Загальні джерела:
• Дослідження сучасних літературознавців і мистецтвознавців.
• Статті та публікації (інтернет, періодичні видання).

Сподіваюся, що Вам було цікаво. До зустрічі.
З повагою, Олег Добров

История cоздания стихотворения:

Шановні друзі, знайомі і незнайомі – «11» травня 2019 року виповнилося 4 роки від 1-го випуску АП «Поет-Художник». І ось вже маємо 79-й випуск авторської програми! Зі щирою повагою висловлюю найсердечнішу вдячність Тетяні Лавинюковій, як засновниці та натхненниці цього чудового просвітницького проекту, за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за творчу іскру, за любов до мистецтва і рідного краю. Красно дякую всім читачам та дописувачам, прихильникам та опонентам. Від усієї душі бажаю вам реалізувати самі незвичайні фантазії, нехай вся планета дізнається про ваші творчі імена і таланти! Нас єднає мистецтво! Мистецтво єднає покоління! Мистецтво єднає рідну Україну! З повагою, Олег Добров

0
0


Понравилось произведение? Поделитесь им со своими друзьями в социальных сетях:
Количество читателей: 550

Рецензии

Всего рецензий на это произведение: 12.
Я впервые на этой замечательной страничке.
«Любите живопись, поэты, ведь ей единственной дано души изменчивой приметы перенести на полотно». (Живопис полюбіть поети, лише живопису дано душі примхливої прикмети перетворити в полотно.) Под таким епиграфом стихотворения Заболоцкого моя сотрудница вдохновила коллектив на коллекционирование дуплетов «Стих – картина». Теперь в коллекции около 200 «картиностихов.» Пополним с Вашей помощью. Спасибо от целого коллектива врачей.
2019-05-20 11:52:34
Шановна Марино, уклінно дякую!
Сподіваюся, що тепер ви будете заходити до нас в гості частенько. «Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія – це живопис, який чують», – так сказав відомий італійський вчений, винахідник і художник Леонардо да Вінчі. Ця цитата говорить не лише конкретно про людей, які створюють картини чи поезію. Будь-який вид творчості – це вияв стану душі людини, яка, створюючи щось, прагне отримати задоволення й щастя від своєї роботи. А коли її оцінюють інші, вона стає справою життя!..
2019-05-20 17:11:00
p.s. користуючись нагодою також запрошую всіх колег, які цінують образотворче мистецтво взяти участь в нашій авторській програмі зі своїми віршами:
• електронна адреса головного редактора: tov7dobrov@gmail.com;
• додатковий зв`язок: месенджер особистих повідомлень АП.
До зустрічі! Нехай щастить!
З повагою, Олег Добров
2019-05-20 17:12:04
226 % співпадіння!...
2019-05-20 17:30:34
Доброго дня, шановні друзі, читачі та дописувачі, прихильники та опоненти!!!

У цьому 79-ому випуску авторської програми на ваш розсуд був представлений вірш «Сплетіння доль», який був створений мною під особистим враженням від однойменної картини турецького художника Гурбуза Догана Ексіоглу (Gürbüz Doğan Ekşioğlu (тур.), Gurbuz Dogan Eksioglu (англ.)). Турецький художник Гурбуз Доган Ексіоглу, ось уже понад 40 років, створює свої філософські роботи. Його картини-притчі змушують замислитися над сенсом життя. Упевнений, що кожен хто ознайомиться з його творчістю, отримає глибоку філософську базу для своїх поетичних сюжетів.

«11» травня 2019 року АП «Поет-Художник» виповнилося 4 РОКИ! Красно дякую всім читачам та дописувачам, прихильникам та опонентам! Від усієї душі бажаю вам реалізувати самі незвичайні фантазії, нехай вся планета дізнається про ваші творчі імена і таланти! Нас єднає мистецтво! Мистецтво єднає покоління! Мистецтво єднає рідну Україну!

З повагою, Олег Добров
2019-05-20 11:29:05
p.s. користуючись нагодою також запрошую всіх колег, які цінують образотворче мистецтво взяти участь в нашій авторській програмі зі своїми віршами:

• електронна адреса головного редактора: tov7dobrov@gmail.com;
• додатковий зв`язок: месенджер особистих повідомлень АП.

До зустрічі! Нехай щастить!
З повагою, Олег Добров
2019-05-20 11:30:07
Цiкаво та стильно. Дякую за працю

Оценки по стихотворению:
Ритм: 5
Размер: 5
Рифма: 5
Метафоричность и целостность образов: 5
Эмоциональное воздействие: 5
Глубина мысли и точность логики: 5
2019-05-18 18:27:55
Уклінно дякуємо! Поезія – це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. Кожен вірш – це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій…
2019-05-19 12:53:18
:))) Який гарний випуск! ВIТАЮ, Олеже та Тетяночко! Люблю...
2019-05-17 23:50:19
Доброго дня, Юліє! Уклінно дякуємо! Наша любов взаємна! Та як казав Вільям Сомерсет Моем: «На світі лише дві речі виправдовують людське існування – кохання і мистецтво». АП «Поет-Художник» продовжується.
2019-05-18 11:02:42
Спасибо, Олег, за новый подарок. Об этом художнике я даже не слышала, тем более приятно получить новую порцию знаний. Стихотворение твое хорошо передает настроение картины. Пусть страничка Поэт-художник живет и развивается. Большому кораблю - большого плаванья!
2019-05-14 21:16:15
Pommier, merci bien!
В работах турецкого художника Гурбуза Догана Эксиоглу (Gurbuz Dogan Eksioglu) оживают не то чтобы замысловатые сюжеты, в которых кроется глубокий смысл, а напротив – весьма жизненные ситуации с философскими нотками. И, казалось бы, что в этих картинах нет ничего особенного, но на самом деле, в каждой из них можно увидеть частичку себя, своих поступков, переживаний и чувств, что и отразилось в моём стихотворении по мотивам картины «Сплетение судеб».

Je vous souhaite l'amour et de bonté.
Желаю любви и добра.
2019-05-15 10:37:41
Спасибо, Олег. Есть повод расширить знания в современном искусстве. С глубочайшим уважением,
2019-05-15 12:42:28
Олег, спасибо за Вашу просветительскую деятельность на портале! Это здорово, узнавать о творческих личностях прамо здесь, тем более, если сведения подкрепляются замечательными стихотворными строчками. Удачи рубрике и Вам!
2019-05-14 11:58:07
Арте, искренне благодарю.
Картины Эксиоглу обладают удивительными свойствами – они вызывают особый эмоциональный настрой, заставляют думать, размышлять и фантазировать, особенно если их созерцают поэты! Несомненно, что поэты и художники, объединившись, несут в мир добро и красоту…
2019-05-14 12:25:01
2019-05-14 12:27:46
Олег, великое спасибо за Вашу творческую находку.Доган - интереснейший мыслитель и творец-дизайнер реала современности. Картина с глубоким внутренним подтекстом.Вся наша жизнь - пёстрое сплетение символов.
Стихи прекрасны романтическим привкусом и позитивом.
Встречая, любовь улыбнётся...
2019-05-14 07:04:33
Светана, искренне благодарю. Творческие поиски продолжаются.
Гурбуз Доган Эксиоглу талант невероятного масштаба. Он – художник, графический дизайнер, карикатурист и иллюстратор! Но я бы ещё добавил, что он – это 100% охотник за эмоциями... охотник за эмоциями, который бесстрашно следует за их запахом, описывая человеческие чувства в своём простом стиле. Уровень воображения в его произведениях позволяет зрителям формировать собственные фантазии-впечатления (Эксиоглу, как философ в этом смысле). Вот почему те, кто познакомился с творчеством художника, наверняка заразятся цветом, идеей и чувством в его работах… Моё же стихотворение – это скромная поэтическая зарисовка по мотивам картины Эксиоглу «Сплетение судеб», где переплелись не только эмоции от работы художника, но и другие личные переживания и размышления!..
2019-05-14 11:19:25
Олег, спасибо за шедевр-ответ!Перечитываю тебя, как классика...
2019-05-15 07:16:30
Добрий вечір, Олеже, з річницею Вас, мабуть і нас також.
Мені здається, що автор картини мав на увазі не тільки переплетіння доль. Переплетіння тільки но почалось – клубки майже цілі. І буде це продовжуватися і далі, та зміцнюватися – це залежить від у учасників сюжету. Птахи у вільному польоті і птах, який уважно придивляється до людей, які почали заплутуватися, начебто у роздумі – чи варто це робити. Мабуть це не випадковість у зображенні
2019-05-12 22:38:20
Ми повинні любити все у навколішньому світі, що більше, що менше, але - чи варто до чогось прив'язуватися?
2019-05-13 09:56:54
Доброго дня, Володимире! Уклінно дякую за привітання!
Можна багато розмірковувати відносного прихованого змісту даної картини художника. Як версія (вичитав десь в Інтернеті) – це роздуми про становлення і розвиток дорослих відносин?! У дорослих відносинах у кожного з нас інше місце – поруч з коханою людиною, на одній горизонталі з ним або з нею. Тут ми однакові за статусом. І по мірі залученості в наше загальне «МИ». Тут порівну ділиться відповідальність за все, що трапляється і за все, що не відбувається теж. У відносинах дорослих може бути дуже добре: почуття єднання, тепла, це солодке разом-назавжди-назавжди. У відносинах дорослих може бути нейтрально: ти є, це добре, я з тобою, кожен зайнятий своїм, але обидва тримають один одного в полі зору. У відносинах дорослих може бути важко: він / вона у важких почуттях, в клубку проблем або в епіцентрі внутрішніх катаклізмів. Або ви всередині власного емоційного або подієвого шторму. Буває по-різному, і важливий крок до емоційного дорослішання – тренуватися витримувати почуття. Всі почуття. Свої і її / його. Щоб їх витримувати, потрібно навчитися виділяти в душі додаткове місце, де вони можуть поміститися, не штовхаючись. А ви зможете прожити їх комфортно, не ковтаючи цілими, без кашлю і гикавки…
2019-05-13 10:21:55
Ця картине - не питання, і не відповідь. Вона поштовх, щоб ми самі собі задавали питання - хто ми у своїх взаємовідносинах, та чи здатні ми поступитися чимось своїм в них?
2019-05-13 11:13:22
Володимире, тому мені і подобаються такі картини, коли візуально занурюючись в побачене – відкриваєш для себе нові грані, і йдеш трохи далі, ніж припускав сам художник... Щодо глибини відносин, то всім людям потрібна віддача в стосунках. Але ступінь цієї віддачі може бути різною в залежності від виду відносин. Або, як ви кажете: «Чи здатні ми знаходити розумний компроміс у відносинах та поступатися чимось своїм в них, очікуючи відповідної щирості? Та яка ідеальна глибина цього компромісу?» Але не секрет, що нереалістичні очікування повної, всепоглинаючої віддачі (глибини) – здатні взагалі зруйнувати будь-які відносини... Ця картина – це свого роду інтелектуальна гра, яка може захопити і далі вже не відпускати нас в міркуваннях…
2019-05-13 12:29:30
Интересная картина...Замечательное стихотворение! Разбудили мысли, чувства, побудили задуматься.
Спасибо за Вашу просветительскую работу, было очень интересно!
2019-05-12 17:51:15
Agnès, merci bien!
Публика с большим интересом воспринимает творчество Эксиоглу. Картины художника выставляют в разных странах мира. Кроме потаённого, философского подтекста в произведениях мастера, я также отмечаю в его картинах очень спокойные и тёплые по восприятию краски… Моё же стихотворение – это скромная поэтическая зарисовка по мотивам картины «Сплетение судеб», где переплелись не только эмоции от работы художника, но ещё и личные переживания и размышления!..
2019-05-13 09:53:25
Ваше стихотворение подтолкнул интерес подробнее познакомиться с творчеством Эксиоглу. Мне понравилась картина. По цветовой наполненности совершенно не агрессивная, притягивает взгляд. Такое ощущение, что хочется заглянуть вглубь картины, во "внутренний мир"...
2019-05-13 13:50:35
Дорогий мій Поете-Художнику, з днем народження! 4 роки – це вже чимало! Дорогий мій Олеже Добров! Прийми мої слова щирої вдячності за самовіддану безкорисливу працю з поширення і популяризації культурних образотворчих і поетичних скарбів на нашому поетичному порталі. Із величезним задоволенням прочитала вірш, він мені дійсно дуже сподобався. Взагалі, скільки я знаю твою поезію, тим більш приємно бачити, як вона розвивається, набирає висоту. Твої «поетичні бачення» творів художників захоплюють і вражають, справді! От і цього художника, неймовірного Гурбуза Догана Ексіоглу, ти побачив по-своєму, і це прекрасно! Натхнення тобі і надалі! Нехай щастить! Ще раз, з ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, наша улюблена АП ПОЕТ-ХУДОЖНИК!
2019-05-11 15:25:29
Шановна Тетяно, уклінно дякую за привітання, побажання та позитивну оцінку щодо моїх скромних зусиль в просуванні творчих починань неординарних особистостей, Поетів-Художників!!! Сьогодні виповнилося рівно 4 рочків такому прекрасному творчому почину!!! Зі щирою повагою висловлюю Вам найсердечнішу вдячність, як засновниці та натхненниці цього чудового просвітницького проекту!!! Щиро сподіваюся, що і далі ми зможемо разом просувати принципи творчого розвитку, добра, любові і примирення!!! АП «Поете-Художник» – з ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!! Нехай щастить!!!
2019-05-11 17:30:32
Юмор и философия в картине просматриваются определенно. Это отлично.
Участников проекта поздравляю с днем его рождения.
Турецкому художнику - salam.
Олегу Доброву - респект.
2019-05-11 12:53:33
Сергей, спасибо.
Философские картины Эксиоглу находятся где-то на границе между живописью, карикатурой и графикой. Над ними можно размышлять часами, пытаясь понять, что же хотел сказать автор. И всё равно находить всё новые и новые объяснения этим сюжетам… Моё же стихотворение – это скромная поэтическая зарисовка по мотивам картины «Сплетение судеб», где переплелись не только эмоции от работы художника, но и другие личные переживания и размышления!..
2019-05-11 13:59:54
Да, именно так. Желаю успехов!
2019-05-11 15:41:02
Взаємно
2019-05-11 17:55:06
Звичайно, з Днем народження, АП "Поет-Художник"! Подальшого процвітання, нових талановитих імен і безліч читачів!
Олегу низький уклін за Проект!
Спасибо, что познакомилась с Эксиоглом и его интересной по сюжету картиной! Она действительно вызывает свои, особые чувства. Клубки - нити жизни - сплели две судьбы. И каждый, наверное, примерит этот сюжет к себе, чтобы понять, насколько крепки узы.
И стих полностью разделяет моё видение сюжета.
Очень нравится этот выпуск. Ещё раз моя искренняя признательность!
2019-05-11 11:59:03
Ларисо, уклінно дякую за привітання!!!
Турецький художник Гурбуз Доган Ексіоглу (Gurbuz Dogan Eksioglu), ось уже понад 40 років, створює свої філософські роботи. Його картини-притчі змушують замислитися над сенсом життя. Користуючись нагодою, зі щирою повагою висловлюю найсердечнішу вдячність Тетяні Лавинюковій, як засновниці та натхненниці цього чудового просвітницького проекту!!! Ми всі разом рухаємося далі в прекрасний світ мистецтва!!!! З повагою, Олег Добров
2019-05-11 12:42:22
Звичайно, моя щира вдячність і засновниці та натхненніці Проекту п.Тетяні! Просто випустила цей факт. Вибачаюся!
2019-05-11 12:48:48

Оставлять рецензии могут только участники нашего проекта.


Регистрация


Рейтинг произведений


Вход для авторов
Забыли пароль?
В прямом эфире
Как же здорово и красиво! И оригинал, и экспромт...

Респект! У Серны есть что-то Пушкинское.
Жаль что она покинула портал...

Хорошего вечера!
Рецензия от: Бондаренко Николай
2020-08-08 21:12:53
Покорпеть над всем придётся,
Попотеть не час один.
Благодарностью вернётся,
Говорит семья:"Съедим".
С огорода без нитратов,
Вкус божественный томатов,
Перец с луком в самый раз,
На зиму хорош запас.

Вам, Виктория, почёт. Ох, ручьём слюна течёт. 👍
Рецензия от: Анатолий Уминский
2020-08-08 21:11:10
Красивое и доброе стихотворение, Эмилия! Понравилось! Счастья и добра! С теплом.🌝👍 🌹🌹㇬ 1;
Рецензия от: Сергей Андрейченко
2020-08-08 21:07:32
На форуме обсуждают
Віталій Портников
Не може не дивувати здивування, з якими багато хто сприймає останні кадрові призначення Зеленського та його соратників.
Вже з пер(...)
Рецензия от: Радонька
2020-08-08 19:27:47
Джон Сміт
Тобто Мін'юст США встановив, що Коломойський з подільниками, серед яких нєкто Мордехай Корф, Урієль Лабер, Хаїм Шошет, Геннадій Боголю(...)
Рецензия от: Радонька
2020-08-08 19:27:14
Все авторские права на опубликованные произведения принадлежат их авторам и охраняются законами Украины. Использование и перепечатка произведений возможна только с разрешения их автора. При использовании материалов сайта активная ссылка на stihi.in.ua обязательна.