Основа-Кафедра. Анализ. Обсуждение № 6 Автор: Лилия Фокс
Сейчас на сайте 2903 человека
Кто онлайн?
Популярное
Новые авторы
Присоединяйся
twitter
youtube
Скажи что-нибудь, чтобы я тебя увидел ( Сократ)
Автор: Зрадонька
Опубликовано: 2019-09-11 16:43:19

Зради та перемоги:: Часть - 2

Попри усі негаразди, війну та всілякі вибори, ми живемо. Ми
пишемо вірші, кохаємо, сперечаємось, перемагаємо. Бо це життя.
І в кожного з нас своя думка на ту чи іншу подію. І кожен має
право висловлювати свої думки. Бо ми, поки що, живемо в
демократичній країні.
Запрошую на сторінку однодумців та адекватних опонентів.
Пишіть про наші здобутки та перемоги, про зради та поразки,
висловлюйте свої думки. Спробуємо зрозуміти одне одного.
Хамству, наглості та марнослівству вхід заборонено!

Количество читателей: 406

Всего рецензий на эту публикацию: 57. Читать все рецензии >>>
Последние 15 рецензий (последнее сверху):
Цікаві та маловідомі факти про українських козаків

Цікаво, що одним з перших демократичних об’єднань в світі прийнято вважати Запорізьку Січ. Всі рішення та питання стосовно життя, побуту та діяльності вирішувалися на загальних зборах-радах, шляхом голосування. І якщо зважати на обставини які спонукали до приходу людей на Січ, а саме соціальна несправедливість, то цей факт не здається таким вже й дивним.

Також Запорізьку Січі по праву вважають першими політичним формуванням на території нашої країни. Січ мала всі ознаки республіки, була повністю незалежна й більшість європейських країн намагалися встановити з нею дипломатичні зв’язки.
Помилково думати, що у мирний час основною забавкою козаків була пиятика. Звісно без міцних напоїв обходилося не завжди, але все ж козаки полюбляли культурний відпочинок, вони грали на різноманітних музичних інструментах, танцювали, співали пісень та влаштовували показові поєдинки на втіху собі та оточуючим. Також доволі багато справ в козаків було й по господарству, адже жінок на січі не було взагалі.

В походах вживати міцні напої було суворо заборонене, а порушення цієї заборони прирівнювалося до зради й могло каратися смертю.

Звісно сімейне життя козаків, було складним, а інколи його й взагалі не було, але козаки знаходили друзів-побратимів на Січі, за для яких були ладні на все. Існують міркування що в козаків був особливий обряд-ритуал, під час якого воїни-побратими обмінювалися своїми натільними хрестиками, що уособлювало вірність один одному.Закони та правила на Січі були суворими та інколи жорстокими. Так за крадіжку чи вбивство побратима, винуватець не те що повинен буде розплачувався своїм життям, а робив це в доволі жорстокій формі: його могли бити кийками чи навіть поховати живцем в домовині разом з небіжчиком. Можливо це було зовсім не гуманно, але дисципліна в козаків була відмінна.

Надзвичайним явищем в козацькому світі були особливі хлопці та чоловіки, так звані характерники. За переконаннями своїх сучасників походили вони від древніх, ще язичницьких, волхвів, які вміли пророкувати майбутнє та володіли таємними знаннями. Згідно теорій деяких вчених, факт існування характерників можна пояснити наступним, після прийняття християнства на Русі язичників почали переслідувати греки та князі. Тому, для волхви починали тікати та створювати невеликі об’єднання – січі, подалі від великих міст. Саме в таких об’єднаннях волхви навчали воїнів всім особливостям бойових мистецтв, звичаям, обрядам та передавали свої знання. Про козаків-характерників згадують наступне, «їх ні вода, ні вогонь, ні шабля, ні звичайна, не срібна, куля не брала», що вони «могли плавати на човнах по підлозі, відкривати замки без ключів, переходити водойми по циновках з лози чи сукняній повсті, бачити навкруг себе за кілька верст, брати в руку розпечені ядра та залізо, влазити та вилазити з міцно зшитих чи зав’язаних мішків, перетворювати вершників на птахів, людей у кущі, а самі могли «перекидатися» на котів, залазити в відро та плисти в ньому під водою тисячі верств»…

2019-09-17 21:18:46 |
А ви знали, що у Запоріжжі виготовляють портові крани для одного з найбільших портів США – The Port of Virginia?Впродовж трьох років ПРАО "Запорожкран" для порту виготовив 79 кранів! Завдяки новим кранам порт буде здатний обробляти додатково 1 млн контейнерів на рік!

На виготовлення конструкцій пішло 2227 тонн металопроката.

"Запоріжкран" є єдиним виробником, здатним виконувати замовлення на конструкції мега-кранів вантажопідйомністю до 2000 тонн. Свою продукцію підприємство експортує в більше, ніж 50-ти країн світу.

#Opendata #Суспільнеоко #ДобраНовина #Запріжжя #США #кран #порт #Вірджинія
2019-09-17 22:10:22
Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу. Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї. Згадки про козаків зустрічаються й в зарубіжних джерелах. Однак козаки були не просто вояками, адже поряд силою, мужністю, розумом, хитрістю повсякчас зустрічається елемент загадковості та містики.

То можливо запорожці були не такими вже й звичайними лицарями?

Пропонуємо поринути в захоплюючий світ козацтва з підбіркою найцікавіших фактів про них.

Однією з важливих переваг козаків, окрім сили, зброї та неперевершеної бойової майстерності були хитрість та не аби яка кмітливість. Практично завжди запорожці непомітно підкрадалися до своїх ворогів, та заставали їх зненацька, забезпечуючи собі тим самим більше шансів на перемогу.
Не можна не згадати про унікальні та оригінальні козацькі човни, що використовувалися для походів. Як це не дивно, але козацькі судна можна сміливо назвати праобразом сучасних підводних човнів, адже вони були побудовані особливим чином, з використанням подвійного дна. Між двома днищами човна розміщували вантаж-баласт, завдяки якому судно занурювалося в воду, це давало можливість непомітно під пливти до недругів. Перед боєм же цей баласт викидався, а човен несподівано для ворога виринав на поверхню, це ставало справжнім шоком для ворогів, адже ніхто навіть не думав що човен з козаками може виринути з морських глибин. Задля досягнення такого ж ефекту несподіванки часто використовували й інший метод, а саме перевертали чайки догори дном. Козацькі чайки були і лишаються неперевершеними зразками суднобудування, ці човни були надзвичайно міцні, але в той же час легкі та маневрені.
2019-09-17 21:15:06 |
Согласен с "Зрадоньками", только напомню: рабинозек проводил акции против Гонтаревой в интересах Коломойского и хозяина Банка "Михайловский" ("минфина КМУ"), свояк которого - Дмитрий Медведев! Беня связан с суркисами, курченко (золотым мальчиком януковича...) с Зе человечками...
2019-09-17 19:46:30 |
Всем, кто устал от войны.
Алексей Петров
А теперь для тех, кто привык читать буковки... Неверное всё же стены, люстры и паркет кабинетов в здании на Банковой на всех влияют по-своему. (Если бы одинаково, то тогда ладно). То кому-то срочно приспичило в шортах на работу бегать. То вдруг часть собственных депутатов оказались с приветом. А позавчера цэээээльная замглавы ОПы подумала и выдала на гора феереческую херню. Дескать в начале (проверочное слово - начинать) войны с россией, виноваты в аккурат те украинские парни в камуфляже, что второго дня пришли под стены княжеских палат. И ладно бы, ляпни это гламурная девочка с большими амбициями. Из тех, кто в слове война сделает шесть ошибок и напишет «Бентли». Простить можно. Сквозняк в голове ещё и не на такое способен. Ан нет... Анна Коваленко, автор изречения, чиновник с регалиями. Начебто советник аж при трёх министрах обороны. Хм! Тогда возникает вопрос? Она всегда так думала?! Или всё же люстры в больших кабинетах ещё при Щербицком энергетически неправильно были заколдованы? Вот и мстят теперь исподтишка?!

Дивные дела творятся! Как только кто-то надевает «зеленые очки», как у него мгновенно отшибает память. Наглухо...

Ладно. Мне не сложно! Я напомню!

Слушайте там у себя на Банковой и записывайте! Российская агрессия, (читай война с россией) началась вечером 01 марта 2014 года, когда один ботоксный недоимператор получил право на введение своих скрепных войск в Украину! На утро, под стены военкоматов нашей страны, пришли тысячи мужчин и женщин. Сами пришли. Добровольно! Бросили всё и пришли. Зачем? Действительно, зачем?... Ведь свою землю и свой дом защищать, это же так не хайпово. Убить могут к херам. Но тем не менее. (Кстати, многих из тех первых, уже нет в живых!). А через две недели, россияне прикрываясь стволами своих пулеметов, провели в Крыму фейковый, как сама их страна, референдум. (Весь мир незамедлительно назвал это - аннексией, то бишь оккупацией!). И уже через несколько дней 18 марта того же, 2014 года в Крыму был убит первый украинский военнослужащий. Российский снайпер постарался. Точно в сердце... оборвал жизнь прапорщика Сергея Кокурина.

Так, кто начал войну? Точно те парни, что позавчера пришли под стены главного офиса? Или же топ-чиновник здания на Банковой бредит?

Владимир Александрович, вы там проведите воспитательную работу среди вашей команды, чтобы херню не городили. Ведь сотни тысяч солдат слушают. Рычат. Матерятся. Да что там мы, международные партнеры не поймут. Это что же получается? Теперь санкции дополнительно нужно вводить против тех, у кого посвідчення УБД выдано после 2014 года? Или как? Или кто? Или где? В угол хоть поставьте Аню, чтобы неповадно было хрень такую городить... А лучше бы извиниться ей... Там, перед Колоколом Памяти на Воздухофлотском. Место там другое, мозги чистит мгновенно...

2019-09-17 18:50:29 |
30 років тому, 17–24 вересня 1989 року, в Чернівцях відбувся перший фестиваль української сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Cвято української музики тривало під пильним контролем КДБ, міліції та Компартії. Втім, навіть пильна увага не завадила тому, що на пісенному святі прозвучав Гімн України і люди розгорнули синьо-жовтні прапори. Фестиваль «Червона рута» став не просто культурною подією, це був вагомий поступ українців у здобутті незалежності Української держави.​

https://www.radiosvoboda.org/a/30167325.html
2019-09-17 18:54:42
Андрій Смолій

Бюджет «ми вам нічєво нє должни».

4000$ зарплата вчителям.
Зниження податків та тиску на малий та середній бізнес.
Зниження витрат на офіс президента.
Збільшення витрати на освіту та армію.
Повальна діджиталізація.

Де це все, шановні? Де «кінець епохи бідності»?

Мінімалка зросте на 300-400 гривен.
На освіту грошей немає: вчителі не отримають підпишення.
На Офіс президента закладено на 40 млн. більше ніж в минулому році.
Курс долара прогнозується на рівні 28.2.
Про армію жодного слова, рухаємося до «міру».
Касові апарати кожному ФОПу на кожному ринку.
Збільшення прожиткового мінімуму заповільнюється.

Ось вона - нова реальність.
Це новий «бюджет» про який Гончарук сказав чітко та ясно: в ньому немає основних обіцянок перед виборами.
Шах і мат.
2019-09-17 15:54:07 |
Karl Volokh
40 хв. ·
Він руйнує державні інституції і переслідує політичних опонентів (авторитетних у світі), не приховує залежності від найкримінальнішого олігарха і дозволяє відвертим покидькам, пов’язаним із цим олігархом і визнано кримінальним режимом Януковича, керувати правоохоронними органами і судами, відверто заохочує мразоту до замахів на майно і здоров‘я (або й життя) колишньої голови Нацбанку (котра в професійних колах на Заході має надзвичайно високу репутацію).
І при цьому він щиро вважає, що його шаманських заклинань на сцені і дилетантських байок про «особистий» захист інвесторів буде достатньо, аби переконати їх вкладати в Україну гроші.
Дебіл, бля
2019-09-17 15:51:52 |
Ніякої війни, ніхто не напав
Всі ми чули, що компанія Коломойського МАУ захотіла від держави Україна компенсації в 5 мільярдів гривень за те, що за 5 років війни на Сході їхнім літакам приходилось облітати Донбас і Крим. І держава має компенсувати їм ці кошти (не бачив ще офіційного затвердження, як і коли віддадуть кошти). Я коли прочитав вперше, то подумав, що Беня втратив інстинкт самозбереження і не може на старість так відкрито доїти Україну. Так ось скрін, як починають цю тему форсити зелені чати та пабліки. Мало того, що ми маємо 5 мільярдів віддати просто так Коломойському, так ще й скоро зроблять сполучення з Росією, менше гак, більше профіт – та ще Пороха і Луку накажемо!

https://tverezo.info/post/102911
2019-09-17 14:54:14 |
Anton Shvets

2 ч.

Дом бывшей главы Нацбанка Валерии Гонтаревой сожгли.

Именно она остановила махинации Коломойского в Приватбанке и удержала банковскую систему от обвала. Именно в черной компании против нее были задействованы люди в широком спектре от Дубинского до Шабунина.

Начало новой эпохи, так похожей на старую.

Ну и что, и правда кто-то понял что он следующий? Что сегодня жгут дом Гонтаревой, за то что перешла дорогу, а потом и ваш дом сожгут, когда вы перейдете. Эй технократы в министерствах, депутаты в Раде, активисты, расследователи и антикоррупционеры, ВЫ БЛ..ДЬ СЛЕДУЮЩИЕ. И вам голову-то будут откручивать куда как побыстрее чем Гонтаревой, которая вообще-то в Лондоне сидит и которую никакой Интерпол Коломойскому не выдаст. Вас в вашем доме будут жечь, за неимением лондонского.

Что я вместо этого читаю? Ах...еть.

Конечно она сама сожгла. Друг брата ее жены сжег. Дом, машину. Ну сомнений же нет. И евреи сами Рейсхстаг сожгли. А ногу ей случайно сломали. И дела Портнов открывает ну просто так же, да?

Ну бл...дь, ну что за х...йня, почему я это читаю? Вы с какой планеты пришельцы, вы с какого времени прилетели, вам по 10 лет и вы не знаете таки кто такой Беня? Как он действует и что он делает? У него же сейчас никаких тормозов вообще.

Вы следующие.
2019-09-17 15:41:01
Тарас Мацюк
54 роки тому 4 вересня 1965 року відбулась прем'єра кінострічки Сергія Параджанова "Тіні забутих предків". Цей день став знаковим не лише для українського кіно, але й для дисидентського руху. Під час прем'єри фільму відбулася політична акція. Її влаштували ще молоді на той час дисиденти Іван Дзюба, В'ячеслав Чорновіл та Василь Стус. Напередодні показу якраз пройшла перша хвиля арештів української інтелігенції, серед яких були митці, поети, художники. Картина отримала 39 міжнародних нагород в 21 країнах, і цей факт відзначений в Книзі рекордів Гіннеса, а самого Параджанова вважають засновником поетичного кінематографу. Незважаючи на відмову Параджанова дублювати картину російською, тільки протягом першого року прокату 8,5 млн. глядачів побачили "Тіні забутих предків". Фільм знімали у селі Криворівні Верховинського р-ну Івано-Франківщини. Перед демонстрацією фільму виступив режисер картини Сергій Параджанов, якого через 19 років у 1974 році буде засуджено до п'ятирічного ув'язнення за вигаданим звинуваченням.
За організацію ж антирадянського мітингу Івана Дзюбу та В'ячеслава Чорновіла показово звільнили з роботи. Василя Стуса змусили залишити навчання в аспірантурі Інституту літератури.
Рівно через 20 років 4 вересня 1985 року в холодному карцері 36-ї зони на Уралі Василь Стус помер. А незадовго до президентських виборів у 1999 році в автокатастрофі, при загадкових обставинах загинув В'ячеслав Чорновіл, який був одним з основних конкурентів Кучми та Симоненка і претендентом на президентство. За однією з версій, це було вбивство, яке й досі розслідується.
Поодинокі протести хоч і приводили до трагедій, але дали нам можливість в майбутньому на боротьбу. І тільки згуртованість веде український народ до перемог, як у 1991, 2004, 2013-2014 роках.
Це все наша історія, яку ми маємо пам'ятати.
2019-09-17 13:19:15 |
"Європейська Солідарність" вимагає негайного розслідування підпалу будинку Гонтаревої

У партії вважають, що терор проти ексголови НБУ незворотно позначиться на співробітництві з МВФ.

Партія «Європейська Солідарність» вимагає від влади припинити кампанію терору проти колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба партії.

Переконані, що ця кампанія є помстою за державницьку і реформаторську позицію Гонтаревої під час перебування її на посаді голови НБУ. Її особиста роль у вичищенні «авгієвих стаєнь» української банківської системи визнана у світі, зокрема у МВФ, який назвав її одним з кращих банкірів світу.

Підпал приватного будинку Гонтаревої – це не випадковість, а результат регулярних публічних погроз. Не виключаємо, що у владі є представники, які мають мотиви помсти Гонтаревій. Звертаємо також увагу, що підпал автомобіля дітей політика лишився без жодної реакції влади.

Показова бездіяльність правоохоронних органів щодо цих публічних погроз та дій, наштовхують на думку, що українська правоохоронна система свідомо заплющує очі на терор щодо проукраїнських сил. Це є загрозою не просто для української опозиції, це є загрозою для демократії .

Затягування розслідування кампанії терору щодо Гонтаревої матиме руйнівні наслідки для репутації України та її інвестиційної привабливості.

Партія «Європейська Солідарність» інформуватиме міжнародні структури, уряди інших країн та, зокрема, Великої Британії про загрозу життю для Валерії Гонтаревої, а також про інші антидемократичні тенденції, які спостерігаються в Україні за нової влади.

Наголошуємо, що саме зараз в Україні працює місія МВФ, яка вочевидь, вважатиме кампанію терору проти опозиції як явну ознаку погіршення інвестиційного клімату, що погіршуватиме умови співпраці з Україною.

Ми закликаємо проукраїнські сили об’єднатися для захисту політичних прав та свобод громадян України та не допустити перетворення України на авторитарну поліцейську країну.
2019-09-17 13:11:16 |
Як виявляється, зустріч в Парижі для проголошення згоди України на "схему Штейнмайєра" (амнестія бойовиків та проведення "виборів" на окупованих територіях без їхнього роззброєння) була заплянована вже на 16 вересня.Зараз вона відкладена ЛИШЕ тому, що Путін не погодився приїхати на цю дату... Ймовірно, така швидка та повна капітуляція його здивувала, і він почав шукати якийсь підвох?.. ;-)
2019-09-17 13:13:06
А ще дивовижно спостерігати, як нарід масово виписується з людей і пирнає в океан живих вошей з версією «та це вона сама собі дім підпалила».Найуспішніша росіянська технологія розлюднення, коли самі себе б‘ють, самі себе обливають зеленкою та з рештою і вбивають себе також потім самі. За гроші госдєпа. Щоб отримати політичний притулок.Вітаю всіх, хто сьогодні весело ступив на цей складний шлях моральної дегенерації.

Сергій Лесіпов

2019-09-17 13:16:05
‎Roman Donik‎ до Харьков Патриотичный - Харків Патріотичний

2 год ·

Дать отмашку жечь дома в Украине может дать только тот, кто уверен, что его дом не подожгут. Потому что его дом, к примеру в Израиле. Или в России. Если кто не в курсе, то даже в 14 году не жгли дома сепарам и русскомировцам. Потому что дом, это дом. Там может быть семья и дети, которые не при делах. А еще потому что сегодня ты поджег чей-то дом, завтра подожгут твой. Это понимают все, чьи дома в Украине.
2019-09-17 15:25:31
Мені байдуже, яке ПРІЗВИЩЕ Президента

Мені не принципова НАЦІОНАЛЬНІСТЬ Президента.
Але для мене надважливо, що робить Президент для України.
Так от, при попередньому Президенті (навмисне не пишу прізвище, бо у багатьох при його прочитанні чомусь одразу вимикається розум) я бачив як:
- Україна змогла встояти перед навалою підлого, підступного ворога тоді, коли всі думали, що шансів встояти немає;
- майже з попелу відродили ЗСУ і розбудували боєздатну фахову армію;
- змогли розірвати економічний зашморг, змогли переорієнтувати більшу частину експорту з ринку московії на ринки ЄС та інших країн;
- змогли розірвати газовий зашморг, яким ворог душив Україну з 1991 року;
- змогли розірвати культурний зашморг, вимкнувши пропагандистські раша-TV канали, заборонивши ворожим артистам-агітаторам нам промивати мізки;
- змогли розірвати мовний зашморг (тільки один Закон про мову чого вартує);
- змогли розірвати церковний зашморг, котрий сторіччями душив нас(так, я про Томос, над котрим так реготав нинішній очільник держави);
- усі україноненависники, зрадники, злодії і т.і. тікали з України
і боялися повертатися сюди.
- я бачив як Україна в міжнародній політиці знову стала субєктом, добилася принципу: нічого про Україну без України...

А що нинішні президент зробив ДЛЯ УКРАЇНИ (не для Бені, не для своїх друзів/кумів, а саме для України)?
Я бачу як:
- Україна перетворюється із суб'єкта на об'єкт міжнародної політики (нашу долю вирішують Трамп, Макрон, Меркель, Путін за нашою спиною);
- ми ведемо перемовини з ворогом тоном "стоячи на колінах", відводимо війська із власних земель, здаючи в полон ворогу мешканців;
- заговорили про скорочення ЗСУ, СБУ (в часи війни!!!);
- повертають культурний зашморг ("Свати", гастролі "санкційних" ворожих артистів і т.і.);
- наступ на мову (Шефір, Богдан), заклики до ревізії мовного закону, верещання про ущємлєніє прав мєньшінств (читай ускоязичних);
через суди ведеться актака на ПЦУ;
- в Україну повертаються різні україноненависники (Портнов, Хорошковський і т.і.), котрі виявляються друзями нинішньої влади...

Можливо я щось пропустив, не помітив?
То що сучасна влада зробила саме ДЛЯ УКРАЇНИ, а не для Бень, друзів...?

Дід Микола
2019-09-17 11:21:00 |
Юрій Гудименко

34 хв. ·

Я прекрасно понимаю, что никто особо не будет выступать из-за поджога дома Гонтаревой. После тех тералитров дерьма, которые на неё вылили на 1+1, на других телеканалах, на трибунах Верховной Рады ртами ляшков и прочих тимошенок – сложно ожидать, что тысячи людей выйдут и потребуют разыскать виновного. Большинство либо проигнорирует, либо скажет, что так ей и надо.Но из этой ситуации можно сделать выводы, и это сделать пока не поздно.Первое. Если бы был шанс, что народ реально возмутится (хотя бы часть народа), то шансы на беспредел были бы меньше. Но после того, как медиа просто в ноль уничтожают репутацию жертвы, бессмысленно и думать о том, чтобы кто-то встал на защиту чиновника. Атака происходит после артподготовки, поджоги – после раскатки на телеканалах. Играет свою роль и коммуникация, конечно (как бы СМИ не ездили, скажем, по Супрун, если/когда дом подожгут ей, возмущённых будет всё же больше). Вывод: человек, который реально вступает в войну с олигархом, имеющим медиаресурс, не имея своего медиаресурса и грамотных коммуникаторов, обречён на медийную смерть, которая будет только первым шагом перед физическим давлением. Хоть ты сто раз реформатор. Хоть двести. Сколько людей выйдет за тебя на улицу – вот главный вопрос жизни и всего такого, и если ответ будет «42», то это не так хорошо, как в книжке Адамса.Второе. Это, разумеется, месть, и месть одного конкретного человека, у которого забрали любимый инструмент махинаций – «ПриватБанк». Фамилия конкретного человека понятна, и мне не очень приятно это писать, потому что мы как партия и я лично как человек сейчас ввязываемся в войну с этим человеком, который тупо подминает под себя страну, не обладая для этой войны и процента от его ресурсов. Слабоумие и отвага, да. А вот этот человек может позволить себе всё. Вообще все опции доступны, от «курить в кабинете президента» до «сжечь дом человека, находящегося под защитой Великобритании». И это, вероятно, только начало, потому что этот человек, чья фамилия начинается на «К», а заканчивается на «оломойский», отличается злопамятностью уровня школьника-изгоя.Третье. Если вы ждали сигнала, чтобы объединяться, то вот он, сигнал. Если ты враг Коломойского, то у тебя сгорит дом. У тебя появится срок. У тебя исчезнет бизнес. Твоя фирма разорится. Твои права перестанут существовать. Единственное твоё оружие – твоё окружение. Не можешь молчать, но не хочешь эмигрировать – объединяйся. Не нравятся действующие партии – создай свою. Не нравятся эти активисты – стань им сам и сколоти группу таких же. Самое время. Уже вчера. Уже сейчас. Just now. Потом будет поздно. Потом твой дом будет в огне. Объединяйтесь, пока не стали пролетариями.И тогда потанцуем.
2019-09-17 11:48:12
Не допустимо капітуляції!

(відкрите звернення громадськості до Президента України)

Увесь Український народ прагне свободи, миру і безпеки. Запорукою цього є суверенна і соборна українська держава. У боротьбі за її створення і утвердження віддали свої життя мільйони українців. Святий обов’язок кожного з нас пам’ятати та шанувати жертовність найкращих синів і дочок українського народу.

​У той час, коли нині наші воїни захищають Україну від збройної агресії Росії, головну відповідальність за долю України несе найвище керівництво держави, зокрема, Президент Володимир Зеленський. Як Глава держави і Верховний Головнокомандувач він має усвідомлювати, що його позиція у питанні припинення російської агресії не повинна визначатися кон’юнктурними політичними міркуваннями та не може ігнорувати колосальну ціну, сплачену українською нацією за свою незалежність. Президент має розуміти, що в українсько-російських відносинах виник не ситуативний конфлікт, а відбувається чергова спроба Росії знищити Україну як незалежну державу.

​Саме тому ми, громадські діячі, науковці, експерти, волонтери і добровольці, занепокоєні заявою Президента Зеленського від 12 вересня 2019 року про те, що на зустрічі лідерів держав “Нормандської четвірки” буде обговорюватися “формула Штайнмайєра”. Відомо, що ця формула передбачає проведення виборів на окупованих Росією українських територіях і надання їм особливого статусу. Застосування згаданої формули, яка базується на нав’язаних Україні силою Мінських домовленостях, виносить за дужки переговорів питання деокупації Криму та відповідальності Росії як держави агресора.

Згода з цією або з будь-якою схожою формулою означатиме капітуляцію України на умовах Кремля. Миру з Росією не можна досягати будь-якою ціною. Такий мир призведе до ще масштабнішої війни, до більших жертв і поневірянь українців, спричинить руйнацію незалежної державності України. В історії українсько-російських відносин безліч прикладів, коли поступки кремлівському керівництву заохочували агресора до ще більших вимог.

Прагнення України до справедливого миру є несумісним з капітуляцією на умовах агресора і має ґрунтуватися на загальновизнаних нормах міжнародного права. Виходячи з цього, основою національної позиції України у переговорах мають бути такі засади:

1. Росія розпочала і продовжує збройну агресію проти України, окупувала Крим і частини Донеччини та Луганщини. Унаслідок російської агресії загинули або були скалічені десятки тисяч українців, мільйони наших громадян були змушені покинути свої домівки або поневіряються в умовах окупаційного режиму. Україна потерпає не від “внутрішньоукраїнського конфлікту”, а від здійснюваної Росією збройної агресії та її наслідків.

2. Звільнення окремих районів Донеччини та Луганщини невіддільне від деокупації Криму. І в Криму, і на Донбасі агресор – один, природа агресії – одна, порушення міжнародного права та людських прав і свобод – однакові. Всі окуповані Росією території мають бути повернуті Україні разом і одночасно.

3. Кремль повинен звільнити всіх українців, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих нею територіях.

4. На окупованих територіях не можуть відбуватися вибори ні до органів місцевого самоврядування, ні до Верховної Ради України.

5. Всі російські окупаційні сили повинні залишити українську територію без будь-яких умов.

6. Україна має відновити повний контроль над усією лінією українсько-російського Державного кордону.

7. Звільнені Росією українські території не можуть мати жодних особливих статусів, які б ставили під сумнів унітарний устрій України.

8. Відповідальність за агресію проти України та окупацію українських територій несе Росія.

9. Україна повинна вимагати повного відшкодування збитків, завданих агресією та окупацією, і покарання винних за вчинення міжнародних кримінальних злочинів.

10. Мирні домовленості не можуть бути досягнуті ціною відмови України від вже зробленого нею і конституційно закріпленого євроатлантичного цивілізаційного вибору та курсу на повноправне членство в НАТО і Європейському Союзі.

Усі ці положення мають стати ключовими елементами позиції України під час переговорів у будь-якому форматі. Закликаємо Президента України дотримуватися саме такої позиції. Глава держави повинен усвідомлювати, що Український народ не погодиться з принизливим миром і чинитиме опір будь-яким спробам нав’язати капітуляцію перед Кремлем.

Київ, 17 вересня 2019 року

Василенко Володимир, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”

Басараб Михайло, політолог, кандидат політичних наук, член президії Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

Тарасюк Борис, Міністр Закордонних Справ (1998-2000, 2005-2006 рр.), Народний депутат України п’яти скликань

Огризко Володимир, Міністр Закордонних Справ (2007-2009 рр.), керівник Центру дослідження Росії

Брюховецький Вячеслав, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України

Гопко Ганна, Народний депутат України (Верховна Рада VIII скликання), голова парламентського Комітету у закордонних справах

Лубківський Данило, дипломат, заступник Міністра закордонних справ України (2014 р.)

Макаров Юрій, журналіст
Ярош Дмитро, учасник російсько-української війни, командувач Української добровольчої армії (УДА)

Мазур Ігор, учасник російсько-української війни, заступник Головного командира УНСО

Гай Мирослав, учасник російсько-української війни, голова фундації «Mir & Co»

Білоус Павло, учасник російсько-української війни, боєць батальйонів «Гарпун» і «Київська Русь»

Міхнюк Ірина, голова ГС «ВГО родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху «Крила 8 сотні»

Пташник Євген, командир батальйону «Айдар» (2014-2015 рр.)

Тетерук Андрій, командир добровольчого батальйону «Миротворець» (2014 р.), Народний депутат України (Верховна Рада VIII скликання)

Лапін Ігор, командир роти батальйону «Айдар», Народний депутат України (Верховна Рада VIII скликання)

Ушинський Олександр, учасник російсько-української війни, голова Асоціації жертв Голодомору

Сиротюк Юрій, учасник російсько-української війни, Народний депутат України (Верховна Рада VII скликання)

Степаненко Євген, ведучий програми «Війна і мир», учасник російсько-української війни

Головко Олександр, боєць 131-го Окремого розвідувального батальйону ЗСУ

Шибаєв Сергій, голова Борзнянської районної Спілки офіцерів України в Чернігівської області, офіцер ЗСУ

Скиба Петро, полковник запасу ЗСУ, сотник 38-ї сотні Самооборони Майдану імені Устима Голоднюка

Левус Андрій, голова Проводу ГО «Вільні Люди», Народний депутат України (Верховна Рада VIIІ скликання)

Гончар Михайло, президент Центру глобалістки «Стратегія ХХІ», консультант Секретаря РНБОУ (1996-2000 рр.)

Квіт Сергій, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Кокотюха Андрій, письменник

Фоменко Сергій, музикант, лідер гурту «Мандри»

Зісельс Йосип, дисидент, Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України

Березюк Олег, голова Українського юридичного товариства

Висоцький Сергій, журналіст, Народний депутат України (Верховна Рада VIII скликання)

Журавель Юрій, музикант, лідер гурту «OT VINTA!»

Лиховій Дмитро, журналіст, головний редактор інтернет-видання «Новинарня»

Сергійчук Володимир, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Скіпальський Олександр, генерал-лейтенант, начальник Головного управління розвідки Міноборони (1992-1994 рр.)

Денисенко Андрій, Народний депутат України (Верховна Рада VIIІ скликання)

Мовчан Павло, голова ВУТ «Просвіта», Народний депутат України п’яти скликань

Заєць Іван, Міністр екології та природних ресурсів України, Народний депутат України п’яти скликань

Кабакаєв Семен, голова ГО «Безпека та взаємодія в Україні»

Казіміров Анатолій, Славутське міськрайонне об’єднання «Майдан»

Бай Олег, Надзвичайний і Повноважний Посланник

Стецьків Тарас, громадський діяч, Народний депутат України п’яти скликань

Перепелиця Георгій, політолог, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень

Голомша Микола, співголова Форуму «Українська альтернатива»

Філіпчук Георгій, Міністр охорони навколишнього середовища України (2007-
2010 рр.), Народний депутат України трьох скликань

Чепура Катерина, громадська діячка, активістка руху «Відсіч»

Іванов Олександр, громадський діяч, координатор руху «Переходь на українську»

Бородач Тарас, сотник 25-ї сотні Самооборони Майдану

Пархоменко Сергій, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О.Никонорова

Батрин Станіслав, керівник ГО «Відкрита Україна» та проекту «Відкритий суд»

Марченко Микола, провідний експерт з конституційного та виборчого права Асоціації українських правників

Жумаділов Арсен, голова правління ГО «Кримський інститут стратегічних досліджень»

Піддубняк Андрій, експерт у сфері екологічної безпеки

Мельник Олександр, експерт у сфері розвитку інституцій громадянського суспільства

Гончарук Віктор, незалежний експерт з урбанізму

Іванюк Вікторія, експерт Асоціації українських правників з виборчого права

Фаріон Соломія, голова Молодіжного націоналістичного конгресу

Орищенко Роман, голова штабу Самооборони Майдану

Турянський Ігор, Надзвичайний та Повноважний Посол

Лупаков Євген, Почесний голова Спілки офіцерів України (2012-2014 рр.), Народний депутат України (Верховна Рада ІІ скликання)

Марасін Олександр, волонтер

Нурієв Ельхан, співкоординатор міжнародної громадської ініціативи «Антипутінський інформаційний фронт»

Степанов Денис, Спілка української молоді

Сасько Олександр, голова Спілки офіцерів України

Харьков Дмитро, керівник Самооборони Майдану Запоріжжя

Ковалик Іван, керівник Самооборони Майдану Тернополя

Ясенчук Олександр, керівник Самооборони Майдану Чернігова

Бень Андрій, сотник 14-ї сотні Самооборони Майдану

Жирко Є. В., ГО "Верхня Січ"

Купрас М. В., ГО "Вітальєри"

Ферліковська Л. І., ГО "Волонтерський центр допомоги військовим і цивільним "Вільна Доля"

Ващук В. І., ГО "ДМОВА "

Дремлюга Іван, ГО "Дніпровське товариство політв'язнів та репресованих"

Мирончук В.Я., ГО "Козацька спадщина"

Туржій С. Г., ГО "Новий початок"

Таршин Н. П., ГО "Патріотичне об’єднання Оріяна"

Мельнічук В. В., ГО "Спільнота активної молоді - САМ"

Мирончук В.Я., ГО "Шанс життя"

Кучинський В. І., МГО Кодацьке Військо Запорозьке

Черненко О., ГО "Золота Паланка"

Кошка Дмитро, громадський діяч

Решетняков Олександр, ГО "Солідарна молодь" Дніпро

Нагній Василь, ДОО "Спілка офіцерів України"

Таратушка В., ДОО "Товариство українських офіцерів"

Дремлюга І.Є., Дніпропетровський відокремлений підрозділ ГО "Євромайдан українського народовладдя

Харахулах К.В., ГО “Січ-Захист”

Також звернення підписали:

колектив кінооб’єднання «Вавілон’13»

колектив міжнародної розвідувальної волонтерської спільноти «Інформнапалм»

команда Українського кризового медіа центру

учасники громадсько-політичного руху «Межа»

колектив Української стратегічної ініціативи


Звернення відкрите для приєднання, список постійно доповнюватиметься. Якщо ви підтримуєте це звернення, просимо надсилати інформацію про себе на електронну адресу: center.opad@gmail.com
2019-09-17 10:45:03 |
Victor Tregubov

4 хв. ·

А ведь интересно осознавать, что если тебе после акции против Бени прилетит в темном переулке, то ты даже знаешь, какие блогеры напишут, что это инсценировка ради повышения рейтинга. И кто им за это занесет. И какую сумму.Если серьезно - с поджогом дома Гонтаревой происходящее уже потихоньку выходит за рамки. Раньше они пытались организовать здесь у нас копию "режима Порошенко" по версии Страны.юа.Теперь явно заинтересовались российским опытом.Аппетит приходит во время еды. И у некоторых он может приходить бесконечно.
2019-09-17 11:50:11
Олександр Нестеров
"А чума б вас вхопила".....таки схоже вхопить.Напевно так бажає більшість нашого народу окупанту що приніс смерть на нашу землю.І сльози матерів загиблих на цій клятій війні відільються сповна.

В государственном научном центре вирусологии "Вектор" вблизи Новосибирска произошёл взрыв. Этот научный центр располагает одной из самых полных в мире коллекций опасных вирусов.В свою очередь мэр наукограда Кольцово, где расположен "Вектор", заявил, что на момент ремонта лабораторный корпус по назначению не использовался. Николай Красников уточнил, что взрыв произошёл при подготовке к покрасочным работам, и также заверил, что угрозы биологической опасности нет.

Государственный научный центр "Вектор" был основан в 1974 году. Он является одним из крупнейших в России научно-производственных комплексов, ведущих фундаментальные исследования в области естественных наук. В 1970–1980-е годы в центре велась разработка биологического и бактериологического оружия, а также средств защиты от него.
Также на "Векторе" собрана уникальная коллекция культур микроорганизмов – в частности, это одно из двух мест в мире, где хранится вирус оспы. В центре хранится и вирус лихорадки Эбола. Сейчас "Вектор" входит в структуру Роспотребнадзора.

Ну да загрози ж звісно немає........і в Северодвінську також радіації не було.Все як по нотам.
2019-09-17 09:16:15 |
Дмитрий Чекалкин
Ибигдан:
НЕ РАСКАЧИВАЙТЕ РОЯЛЬ, А ТО КРЫШКА УПАДЁТ.

Mason Lemberg:
Знаєте як виглядає "епоха багатства" від Зеленського?
Це коли пенсія за цілий 2020 рік зросте на цілу 131 гривню і на початку 2021 становитиме 1769 гривень або 62 долари на місяць.

А видатки на обслуговування "велосипеда" Володимира Олександровича будуть на 43 мільйони (!) гривень більше ніж були в Порошенка і становитимуть майже 1 мільярд гривень (987 мільйонів) або 2 885 965 доларів на місяць.

- То-есть, комик-труппа "Узеленского" обходится бюджету дороже, чем 50 тысяч пенсионеров? И это только легально, без учета скрытого доения бюджета?

Андрей Пеньков:
Как я понимаю новую доктрину государства:
1. Единственный враг в стране - Порошенко и ФОПы.
2. Путин, в принципе, нормальный мужик, можно и по телефону поболтать.
3. Война гражданская.
4. Деньги Коломойского.
5. Репарация за нанесённый ущерб от вторжения и аннексии будет гибридной, так как за всё заплатим мы.
Что я забыл?
Но всё, что не делается, всё к лучшему!!!

- Это неправда, что б#длу ничего нельзя объяснить... Ему, например, достаточно легко можно объяснить, что оно великое.

- Колись думав, як себе почувають меблі в кабінеті царів/правителів? Тепер завжди можу спитатися у депутатів від партії "Голос".

- Роль полезных идиотов Путина в Украине часто могут исполнять далеко не глупые люди.

- Самое мерзкое - это наблюдать за тем как виновные виноватых ищут.

- Если долго смотреть в бездну, из бездны начинают орать "А шо, ваш Порошенко лучше был?!"
2019-09-17 09:10:21 |
19-рік поспіль…
🇺🇦 Українці нині згадують Георгія Ґонгадзе – журналіста, засновника та першого головного редактора інтернет-видання "Українська правда".
Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі на Київщині знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, належало журналістові.
Посмертно Георгія нагородили Золотою зіркою героя України.

Вбивство Ґонгадзе викликало широкий резонанс не лише в Україні. Це стало однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України.
За вбивство Ґонґадзе було засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі).

Вдова журналіста Георгія Ґонґадзе напередодні 19-ї річниці трагічного зникнення чоловіка опублікувала у соцмережі фрагмент майбутньої книги спогадів.
"Останній ранок. "Господи! Схоже, це буде приємний день", – я подивилася, як сонячний промінь торкався прекрасного обличчя мого чоловіка, який все ще тихо дихав уві сні.
Моя доля ще спала під ранковим сонцем. Це було те саме ідеальне обличчя, у яке я закохалася з першого погляду, коли ми познайомилися дев’ять років тому…".

Нині у Києві відбудеться акція на Майдані Незалежності, під час якої згадають усіх загиблих журналістів. Початок заходу о 19:00.
#Opendata #Суспільнеоко #ДобраНовина #Георгій_Ґонґадзе #Ґонґадзе
2019-09-16 18:10:58 |
Що на хліб мазати?
Я тут, на думку багатьох, був адвокатом минулої влади. Захищав Гройсмана і Петра Олексійовича. Говорив про їх здобутки.
Говорив. Хоча і за проколи – критикував нещадно. Тому цього дня я чекав з нетерпінням і містичним острахом.
Цей день – день подачі до ВР проекту бюджету на наступний рік. А що, якщо і справді у бюджет 2020 року Зе! і Слуги заб’ють зарплату вчителям по 4000 баксів? Ну, хоча б по дві? Вчитель, який заробляє більше Зе!депутата! Голобородько, який отримує дві Юзікові зарплати. Сильно?
І я, псевдо-ванга, який кричав, що нічого цього не буде, гірко плачу і їм свій галстук.
За галстук я спокійний. Цей день настав.
Мінімальна зарплата у 2020 році збільшується з 4173 грн. до 4723 грн. Не спішіть аплодувати. Це збільшення – всього лише на 13,1 %.
З 1 січня 2017 року уряд Гройсмана провів фантастичне збільшення мінімалки з 1600 грн. до 3200 грн. У два рази!!! Але тоді усі кричали, що це фуфло. Що збільшувати треба не у два рази, а у 10-ть. І що Гройсмана з Петром – на звалище історії.
Тепер збільшують лише не 13,1% і нам скажуть, що це прорив революційного уряду.
Ні, я якраз не закликаю до популізму. Я просто нагадую. І кажу: давайте проводити порівняльний аналіз. Це хороший метод. Чому у два рази підняти мінімалку – це погано, а на 13% - це прекрасно?
Тим більше, що у цього уряду якраз можливість підняти мінімалку є. Адже у реальному секторі – зарплата збільшилася цього року на чверть. А у деяких галузях – на 50%.
А все тому, що ми намазуємо на хліб результати безвізу. Можливість їздити до Європи зробила молодь мобільнішою. І хоча для легального працевлаштування потрібна віза – все одно – саме безвіз нарощує темпи трудової міграції. Якщо комусь не зрозуміло, показую на пальцях.
1) Приймається Безвіз. 2) активна частина громадян їде на заробітки туди, де платять більше. 3) найкращі кадри вимиваються з вітчизняного ринку праці. 4) Щоб хоч трохи залишити хороших працівників – працедавці починають збільшувати їм зарплати на місці. 5) Зарплати збільшуються до рівня 50-70% від пропонованих у Польщі. 6) щорічний ріст зарплат у реальному секторі – на 25%.
І бюджетні зарплати мають наздоганяти реальний сектор. Але не виходить.
А тут у мене сусідка говорила, що з 2020 року мінімальні пенсії будуть по 5 тисяч. Зарплати по 10-ть. А пенсії теж збільшать лише на 15%. А основних очікувань громадян від ЗЕ! чотири:
1) Закінчити війну
2) Знизити тарифи
3) підвищити зарплати і пенсії (мінімум у 2-3 рази, а не на 13-15%)
4) посадити корупціонерів.
Почну з останнього: Коломойського не посадять. Поки-що вони із Зе! не посварилися. Пороха сажати немає за що (ну, щоб там не кричали). А десяток чуваків другого плану – людям не цікаво.
Із зарплатами все ясно. Тарифи знизять максимум на 10% (і тут просто повезло з конюктурою на газовому ринку).
А закінчити війну – залежить від настроїв Путіна.
Але я вірю у зірку Володимира Олександровича. Вони створять і змонтують картинку – де все в України добре. І ми повіримо.
Просто йому личить наше кохання.
Віктор Бобиренко
2019-09-16 18:09:28 |
Не считаю махровый популизм каким-то ноу-хау для политиков. Ему века и века. И то, что им пользуются на выборах - норма, облачённая в мантию печали. Вопрос в другом: в верящего в это избирателя. Это болезнь молодых демократий, где электорат обладает правом определять собственную власть, но не готов нести ответственность за собственный выбор. Потому, что эти люди долгое время находились в той среде, где никогда и ни за что не несли ответственности - был диктатор, либо коллективный диктатор.

Ну, а пока не переболеем горячкой несбывшихся надежд и обещаний, будем намазывать на хлеб зрелища...

"Вам ёлочка нравится?..." (с)
2019-09-17 08:27:21

Оставлять рецензии могут только участники нашего проекта.Вход для авторов
Забыли пароль?
В прямом эфире
1
вірш не дуже гарний і сам по собі, і за Образами ( рак і та, що в небо рветься в гарній сукні і намисті, тому обом не просто, хоча, постійте... все ж вона покрокувала вперед, липка та !-сповнена...
2. просто скажу - не дивлячись на всі мінуси щодо класичних очікувать від вірша, цей твір набагато більше сподобався, ніби писала зовсім інша людина, висновок - автор має більше довірятись відчуттям ритму і своїм почуттям, ніж всьому тому, через що складаються такі твори, як №1.
3. "Біль щезнув за ніч, стягнуться і рани." - російською мовою саме так, українською краще перешикувати "за ніч біль щезнув, стягнуться і рани"
цілющий хрест, ліпити з себе вправно лиш людину, - просто поради.
Цьому автору важливо бути в основі (по рівню, планці творчих планів і можливостей, тому підтримую Автора - Основа.
Рецензия от: Сенилга
2019-09-17 23:48:39
Рекомендую внимательно ознакомиться с правилами ресурса.
Рецензия от: Солнечная почта
2019-09-17 23:47:51
У женщины на первом месте семья, дети их воспитание,учёба ,перспекти
вы, а родина, особенно нация всё это такое далёкое,бак в тумане вроде
оно есть, а может нет...а если муж хохлов недолюбливает, а...то то муж он
свой родной...
Рецензия от: Виталий Потапов
2019-09-17 23:44:52
На форуме обсуждают
Цікаві та маловідомі факти про українських козаків

Цікаво, що одним з перших демократичних об’єднань в світі прийнято вважати Запорізьку Січ. Всі р(...)
Рецензия от: Зрадонька
2019-09-17 21:18:46
Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу. Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення(...)
Рецензия от: Зрадонька
2019-09-17 21:15:06
Все авторские права на опубликованные произведения принадлежат их авторам и охраняются законами Украины. Использование и перепечатка произведений возможна только с разрешения их автора. При использовании материалов сайта активная ссылка на stihi.in.ua обязательна.