Мем первый. МАМА ЛЮБИТ СКОРОСТЬ
АП ПОЕТ-ХУДОЖНИК. Арт-Смішинки (Конкурс № 6)
Основа-Кафедра. Анализ. Обсуждение № 14 Автор Елена Лесничка
На рецензію-6
Сейчас на сайте 1730 человек
Кто онлайн?
Популярное
Новые авторы
Присоединяйся
twitter
youtube
Скажи что-нибудь, чтобы я тебя увидел ( Сократ)
Автор: Зрадонька
Опубликовано: 2019-10-22 10:43:00

Зради та перемоги:: Часть - 4

Попри усі негаразди, війну та всілякі вибори, ми живемо. Ми
пишемо вірші, кохаємо, сперечаємось, перемагаємо. Бо це життя.
І в кожного з нас своя думка на ту чи іншу подію. І кожен має
право висловлювати свої думки. Бо ми, поки що, живемо в
демократичній країні.
Запрошую на сторінку однодумців та адекватних опонентів.
Пишіть про наші здобутки та перемоги, про зради та поразки,
висловлюйте свої думки. Спробуємо зрозуміти одне одного.
Хамству, наглості та марнослівству вхід заборонено!

Количество читателей: 1567

Всего рецензий на эту публикацию: 196. Читать все рецензии >>>
Последние 15 рецензий (последнее сверху):
Іван Фірцак — український самородок, про якого європейці складали легенди. У народі його називали Іваном Силою, а весь світ запам’ятав його циркове прізвисько — Кротон.
Про закарпатського богатиря говорили змалечку. То почують, що юнак сам запряг себе у плуг, то побачать, як на плечах несе теля. Батьки розуміли, що сина біля себе тримати не варто і вирішили відправити Івана до Чехії. Про це пише discoverukraine.com.ua
Спочатку йому жилось не солодко і зірок із неба він не хапав. Працював Іван Фірцак то на заводі, то вантажником на вокзалі, аж доки не почув вихваляння мандрівного силача, який запевняв, що переможе кожного. “Чому б не спробувати?”, — подумав українець. Він спробував і здобув перемогу, після якої тренери помітили його талант.
У 23 роки Іван Фірцак став чемпіоном із важкої атлетики, 70 разів перемагав у змаганнях із гирьового спорту. Але спорт не приносив великих заробітків, і український силач вирішив спробувати свою силу у цирку. Долонею Іван прибивав дубову дошку 20-сантиметровими цвяхами, а потім зубами їх витягував. Вигинав серце із металевої арматури та багато інших цікавих трюків. Подивитися на це видовище приходив і президент Чехословаччини, і навіть королева Британії. Їй заманулося побачити українського силача на рингу із чемпіоном світу у суперважкій категорії Джоном Джексоном. Та ідея виявилась невдалою, оскільки Іван не розрахував свої сили і пробив боксеру грудну клітку. Удар був таким потужним, що тріснула боксерська рукавичка. Після поєдинку Джексон не витримав і викинувся з вікна багатоповерхового будинку.
Іван Фірцак 70 разів перемагав у змаганнях з гирьового спорту, став переможцем конкурсу краси тіла в Парижі. За його феноменальну силу, трюки та унікальні рекорди світова громадськість нарекла Фірцака ім’ям античного героя Кротона. У 1928 році був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити.
Заробляти на прожиття великої родини довелося знову ж таки виступами. Іван Сила Їздив селами, сурмив у ріг і скликав у місцевий клуб усіх охочих. Плата за вхід — 20 копійок. Хоч був далеко не молодим, але й далі гнув арматуру, тягнув автомобілі та підіймав одночасно декілька людей. Згодом Іван Фірцак заснував закарпатську циркову школу і школу силових мистецтв. Багато його учнів здобули чемпіонські титули у важкій атлетиці.
Однією з причин смерті Івана Фірцака стала імплантована золота пластина, яка потребувала заміни. За часів Радянського Союзу не було можливості виїхати за кордон для її планової заміни, тому рана під пластиною почала загнивати. Лікар, який регулярно приїздив до атлета з Іршави, не зміг нічого вдіяти. Помер Іван Фірцак 10 листопада 1970 року в рідному селі Білки. Похорон атлета був багатолюдний — попрощатися з Кротоном приїхало багато спортсменів.

2019-11-17 21:02:49 |
Ой, на горі женці жнуть… Пісня 17 століття. Золотий фонду культури українського народу. Перший запис 1702 рік.
Запис за Доміником Рудницьким початок 18 ст.
Ой, на горі женці жнуть…

Гой, на горі женці жнуть,
Да долом, долом, да долиною козаки ідуть.
Межи ними три гетьмани,
Што ведуть войсько запорозьке долинами:
Один гетьман Дорошенко,
Што ведет войсько запорізьке хорошенько;
Други гетьман Сагайдачник,
Што згубив триста козаков, зли необачник;
Третій гетьман Дрогозденко,
Што ведет войсько московське борозденько.
Ідуть ляхи дорогами:
Закричу[ть], кликну[ть] вам «Пома[га]й Бог» за горами —
Помагай Бог козаченьк[а]м,
Щоб одкрикнули да з самопалов ляшеньк[а]м.

Перша кодифікація (запис) цієї пісня здійснив литвин Домінік Рудницький у рукописному збірнику який датується 1702 роком У ньому записано власні твори Доменіка Рудницького, а також записана ні ним вірші-пісні, популярні тоді в Речі Посполитій (як релігійного, так і світського змісту). Хоч збірник Доменіка Рудницького склався на початку XVIII ст., в ньому містяться вірші-пісні, зокрема українськомовні, відомі з середини та другої половини XVII ст. (Як зазначає М. Євстахевич, Eustachiewicz M. Twórczość Dominika Rudnickiego (1676 — 1739). — Wrocław, 1966. «всі історичні [українські] пісні стосуються подій XVII ст. і вже тоді були популярні» — с. 60.) Загалом у збірнику було записано 92 тексти, переважно з нотами, із них 19 українськомовних (5 — духовних, 5 — громадсько-політичних, 5 — гумористичних та чотири варіанти).

Щодо генези пісні «Ой, на горі женці жнуть...» висловлено багато думок. Розглядаючи один із народних її варіантів, М. Максимович відносив виникнення пісні до часів Петра Дорошенка, вбачаючи в Сагайдачнім когось із старшин запорозького куреня (Максимович М. Малороссийские песни. — М., 1827. — С. 254). І. Срєзвевський пов’язував пісню із Петром Конашевичем-Сагайдачним (Запорожская старина. — Харьков, 1833. — Ч. 1. — Кн. 3. — С. 58 — 60). І. Датування пісні другою половиною XVII ст. підтримували В. Антонович і М. Драгоманов (Исторические песни малорусского народа. — К., 1875. — Т. 2. — С. 11) та Б. Грінченко («Пісня про Дорошенка й Сагайдачного» // Записки Українського наукового товариства в Києві. — 1908. — Кн. 1. — С. 44 — 71); у Дрогозденкові Б. Грінченко вбачав брацлавського полковника Дрозденка; текст із збірника Доменіка Рудницького він визначав як літературний. М. Євстахевич (Twórczość Dominika Rudnickiego (1676 — 1739). — Wrocław, 1966. — S. 61), розглядаючи питання про генезу цієї пісні, зазначає, що «Дрогозденко» може бути Дрозденком, сотником, «котрий привів Дорошенкові гетьмана Задніпрянської України Брюховецького в червні 1668 р., після чого Брюховецький був убитий», а Сагайдачний — «правдоподібно, не Петро Конашевич-Сагайдачний, а Григорій Сагайдачний, кошовий отаман в 1686 р.» (порівн. Korzon T. Dzieje wojen і wojskowości w Polsce. — Lwów, 1923, — T. 3. — S. 24, 402). Якщо враховувати ці дані то ймовірно час складання першого варіанту пісні «Ой, на горі женці жнуть...» слід віднести до 1680-х років.
Щоправда у 18 століття пісня «Ой, на горі женці жнуть...» була ґрунтовно перероблена, невідомим автором в неї додано рядки про паління тютюну Сагайдачним та деякі інші деталі. Втім ні перший ні пізніший варіант цієї пісні нічого не згадують, про якість магічні чи екстрасенсорні здібності Сагайдачного чи Дорошенка. Деякі люди чомусь вважають цих діячів характерниками і вважають, що вони перемагали своїх ворогів за допомогою бойової магії та були невразливими для куль. Дуже дивно як міф про козаків характерників поширився у 21 століття серед частини українців. Хоча в жодній записаній пісні Домініка Рудницького та взагалі в жодній думі чи українській історичній пісні про козаків 16-18століття не згадуються характерники, і тим паче в поєднанні козаки-характерники.
Запис пісня М Максимовича 1827 рік
Ой на горі та женці жнуть,
А попід горою,
Яром-долиною
Козаки йдуть.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Козаки йдуть.

Попереду Дорошенко
Веде своє військо,
Військо запорізьке,
Хорошенько.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Хорошенько.

А позаду Сагайдачний,
Що проміняв жінку
На тютюн та люльку,
Необачний.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Необачний.

"Гей, вернися, Сагайдачний,
Візьми свою жінку,
Віддай тютюн-люльку,
Необачний!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Необачний!"

"Мені з жінкою не возиться,
А тютюн та люлька
Козаку в дорозі
Знадобиться!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Знадобиться.

Гей, хто в лісі, озовися!
Та викрешем вогню,
Та закурим люльку,
Не журися!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Не журися!"
Вик: Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г.Майбороди
https://www.youtube.com/watch?v=Sr34uAgjwNQ
2019-11-17 16:42:10 |
В захваті!Багато десятків років тому, у військових таборах, ми, студенти йшли з цією піснею( ред. Максимовича), як стройовою, на параді та на плацу...Не повірите:досі пам"ятаю слова... Тільки ми співали "мені з жінкой не воДиться"...Ностальжі...
2019-11-17 16:57:15
Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г'юстон та інші світові зірки.
Та в Україні її почули здебільшого після смерті. Дві україномовні платівки вона випустила за свій кошт.

Батько Квітки Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь та мама жили у Львові до 1944 року. Втікаючи від окупації та радянської влади, у 1949 році вони опинилися у США. Співачка народилася вже у Нью-Йорку в 1953 році. В дитинстві Квітка була пластункою – їздила у табори в гори, де вивчала українські пісні, звичаї і обряди.

Повне ім’я співачки – Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсі – поєднання перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk.

Цісик мала колоратурне сопрано. Вона з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. І мала неабиякий успіх як у виконанні попсових пісень, так і в оперному співі. Крім того, Квітка володіла технікою, поширеною у карпатських селах – “білим голосом”.

“Я побачила, що можу легко змінювати музичний стиль. Потім я вступила у музичну консерваторію в Нью-Йорку. Навчалася вокалу і думала, що буду оперною співачкою. Але зацікавилась іншим фахом. Це – такий студіо-сингінг. Співання у різних студіях для реклами або для композиторів”, – розповідала співачка.

Свого часу Цісик стала однією з найвідоміших і найдорожчих виконавиць джинглів до рекламних роликів.
Її голос звучав у рекламних компаніях«Кока-Коли, American Airlines, Макдональдсу. Протягом 16 років, і до кінця життя, вона була офіційним голосом Форд Моторз. Багато американців і досі пам’ятають музичний джингл Have you driven a Ford lately у виконанні Кейсі Цісик. За це Форд дарував їй автомобілі. Ця ж компанія підрахувала, що голос Цісик прослухали понад 22 мільярди разів, тобто у кілька разів більше, ніж населення Землі.

Квітка Цісик записала два україномовні альбоми – “Квітка” у 1980 році, а також “Два кольори” у 1989-му. Це їй коштувало близько 200 тисяч доларів. Для запису вона наймала кращих музикантів Нью-Йорка, акомпанувала Квітці її рідна сестра Марія, а правильну українську вимову ставила мама.

Обидві платівки у 1990 році були номіновані на премію “Греммі” в категорії “сучасний фольк”. До України вони потрапляли здебільшого контрабандою, люди перезаписували пісні і передавали один одному.

“Ще ніхто і ніде так не заспівав пісні мого друга Володимира Івасюка, як це зробила Квітка”, – так скаже потім Назарій Яремчук.
2019-11-17 08:48:49 |
Олександр Нестеров
Здрастє....
Ось так потихому вернуть все.З часом....

Малые бронированные артиллерийские катера (МБАК) ВМС Украины «Бердянск» и «Никополь», а также буксир «Яны Капу», которые Россия захватила 25 ноября 2018 года в Керченском проливе, сегодня ночью должны вернуть украинской стороне. На встречу им уже вышли украинские суда.

Украинские буксиры SAPFIR, TITAN и HAJDAMAKA покинули сегодня порты Черноморск, Южный и Одессу и идут в сторону южного побережья Крымского полуострова, А россияне тянут корабли из оккупированной Керчи, пишет «Думская».По информации «Думской», встреча произойдет в открытом море примерно в 60 милях от Одессы, недалеко от крымского мыса Тарханкут.

В каком состоянии находятся катера и «Яны Капу» после годичного плена, неизвестно.
2019-11-16 23:56:27 |
Аби не Порошенко...

Аби не В'ятрович...

Аби не Парубій...

Аби не Забродський...

Аби не мова...

Аби не віра...

Аби не армія...

Аби не НАТО...

Аби не Україна...

Прихильники ЗЕ впізнаєте себе?Виговський Іван
2019-11-16 23:58:59
@Владимир Завгородний

Советник секретаря СНБО Сергей Сивохо назвал пять шагов, которые по его оценке помогут МЕНТАЛЬНО вернуть жителей временно оккупированных территорий.
Он выделил такие приоритеты:
- вернуть старикам пенсии;
- найти способ, как компенсировать ущерб по разрушенному и утраченному жилью из-за вооруженного конфликта на Донбассе;
- 140 000 детей, которые родились на неподконтрольной территории (Донбасс и Крым), должны получить украинские документы;
- упростить порядок пересечения КПВВ и создать нормальные человеческие условия на пропускных пунктах;
- изменить информационную политику, избавиться от штампов «свои-чужие, сепары-укры».

*

В принципе, это так прекрасно, законченно и цельно, что даже не обязательно как-то ядовито комментировать.
Нарратив (я выучил это новое модное слово), который продвигает Сергей Сивохо, очень прост.
ОБИДЕЛИ МЫ ИХ СИЛЬНО, ПОНИМАЕТЕ?

Надо извиниться. Замолить грехи как-то, испросить прощения.
Мы доставили жителям временно оккупированных территорий значительные неудобства. Пенсии не платили, сепарами называли, и в целом майданили, и очень этим раздражали.
Надо теперь как-то найти способ, как им компенсировать ущерб. Какой-то. Какой-то способ найти. То ли Сивохо продать на мыловаренный завод, то ли скинуться нам всем и притрусить оккупированные территории баблом, чтобы они когда плачут, обиженные сильно нашими штампами про сепаров, утирали слёзы тысячными купюрами.
Замолить надо грехи, свидомиты, понимаете? Нагрешили мы сильно перед Донбассом, надо теперь исправляться.
Сделать пять шагов, два раза сделать «ку», поклониться до земли, станцевать возможно. Пока Донбасс будет сидеть, да вальяжно пальчиком показывать: «Слышь, человек, давай ещё водочки мне принеси, и пенсию, и восстановление инфраструктуры, и я тогда тебя прощу. Может быть».

Жаль, конечно, в этой блестящей стратегии про жителей ОККУПИРОВАННЫХ территорий не нашлось места для упоминания о собственно ОККУПАНТЕ.
Возможно потому, что в голове Сергея Сивохи не нашлось места для собственно мозгов.
2019-11-16 23:54:38 |
Все, епоха жадібності скінчилась: Уряд скасував обмеження на тарифи, опалення та гарячу водуhttps://oleg-leusenko.livejournal.com/12300987.htmlЗробили їх разом...Кабмін прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560». Мова йде про скасування Постанови уряду Гройсмана, якою запроваджувалось встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення.
2019-11-17 08:50:01
❤Знайомтесь! Це @Софія Аль-Хадіді Sofia Al-Khadidi з Вінниці. Лише уявіть, дівчинка почала грати на бандурі у три роки і досконало освоїла український інструмент! І не просто освоїла, а стала найкращою!!!

Нещодавно у Луцьку відбувся міжнародний конкурс за участі майже 280-ти юних бандуристів. 10-річна вінничанка брала участь у двох номінаціях одночасно і здобула дві золотих медалі! Вітаємо!!!

До конкурсу готувалася близько року. Зрозумійте, це важка щоденна праця, бо бути найкращим – не легко.

Батьки Софійки розповідають, що дівчинка 3 роки заявила, що хоче грати на бандурі. Спеціально для неї викладачка Марина Залізняк розробила методику і вже за чотири місяці занять дівчинка вперше вийшла на велику сцену.
А далі Софійка почула харківську бандуру… У 30-х роках минулого століття радянська влада заборонила цей інструмент… Тоді бандуристів переслідували, а інструменти знищували. Тож, нині на цій бандурі грають лише декілька музикантів. І Софійка одна з них!
#Opendata #Суспільнеоко #добрановина #бандура #Софія #СофіяАльХадіді #Вінниця
2019-11-16 14:20:21 |
Іван Гаврилюк: Вибачте, але які можуть бути квоти в моїй хаті? Які можуть бути квоти на моїй рідній землі? Які квоти? Все повинно бути українською мовою!!!
В будь-якій країні це все існує. Подивіться на Польщу або Ізраїль... А Меркель каже, що людина, яка не володіє німецькою мовою, є не бажаною на території Німеччини. Які квоти? Я ще повинен випрошувати, і мені повинні дозволити розмовляти або співати на телебаченні рідною мовою?Зараз жодна Божа заповідь не діє. От написано: як хочеш, щоб тобі було добре, роби людям так само, як собі бажаєш. Це не діє. Коли я збагнув, що у моїй рідній Україні за п’ять секунд можна з Господа Бога зробити лайно, а потім за п’ять секунд з лайна зробити Господа Бога, Київ мені став чужим містом. Я прожив у Києві десь з 1966 року, 50 років чи навіть більше. І я кожен день відчував на собі тиск тільки тому, що я українець. В побуті це було весь час. Я кожен день нервувався з цього приводу.
Подивіться на телебачення. Ну що ж вони цвенькають, ці хлопці? Ці, наприклад, 112 канал, помийна яма імені Мураєва. Ну чому російською мовою? У нас що, півкраїни дебілів, української не розуміють?
Ми всі знаємо про Лорак і Лободу, але це сміття. Та чому ж ніхто не говорить про таку «видатну співачку» як Софія Ротару, яка кожен рік, скільки йде ця війна, скільки є ця біда в Україні, виступає у Росії? Це нормально? Вона в інтерв’ю сказала, що в неї нема позиції, куди кличуть - туди і їде. Не хочу ображати, але у мене є що на це відповісти, лише це не для друку.
Як можна бути «поза політикою»? Це поза життям в сенсі? Я дивуюся нашій СБУ. Та поїхав хтось з наших в Москву, заспівав для них чи розповів там по телебаченню, яка влада в Україні погана (вона погана, але в Москві не треба про це розказувати), потім приїхав на кордон з Україною - в Україну не пустили і все! Так роблять країни, які себе поважають. Ну, у нас влада не українська, їм Україна тільки як територія потрібна...
2019-11-16 13:50:22 |
16 листопада 1952 року у Львові на 81-му році життя померла одна із найбільш славетних українських співачок Соломія Амвросіївна Крушельницька. Світове визнання вона здобула своїм унікальним лірико-драматичне сопрано із широким діапазоном у три октави зі специфічним «оксамитовим» тембром та блискучою акторською грою.
2019-11-16 15:16:44
Згоден, бо маю такеж відчуття, що я живу десь...там в

чужій державі, знов таки в чужій імперії де керують янича-

ри, що ніколи і не знали мами, забули рідну мову та рідню,

та прислуговують чужій державі, чи то мої брати, а може

ні , хотя на зовнішність таки-ж, а щось зломали в середині

не плаче сердце їх за Україну, невже вони мої брати...

2019-11-17 12:05:29
Все идет к тому, что в регионах может начаться настоящий бунт органов местного самоуправления, как результат на проголосованный в первом чтении законопроект о рынке земли. Первым свое негодование высказал Тернопольский облсовет, большинство областных парламентариев которого обратились к Верховной Раде и президенту с просьбой отправить в отставку непрофессиональное правительство во главе с Алексеем Гончаруком.
Интересно, что больше всего негодование от принятия законе о рынке земли появилось на востоке и юге страны, но первым «выстрелил» именно западный регион, что вдвойне неприятно для правительства. Также появилось обращение Сумского горсовета, в котором депутаты обращаются к парламенту и президенту с просьбой не принимать во втором чтении законопроект о рынке земли и не допустить продажи сельскохозяйственных земель.
Комментируя информацию, политический аналитик Павел Нусс отмечает, для президента Зеленского, который выступил инициатором закона в этой канальной редакции закона, который принят, поступил очень серьезный сигнал с регионов. Нужно готовится к тому, что за Тернопольской областью последуют и другие, аграрные регионы страны. Быстро, очень быстро развиваются события.
2019-11-16 08:06:48 |
Найперший відомий в Україні борець зі зрадофілією - скіф Анахарсис (остання чверть VII — середина VI століття до н. е.), ровесник Конфуція, один із семи найвизначніших античних мудреців (єдиний з них не грек):"Заздрість і страх суть явні докази ницої душі: за заздрістю йде сум від добробуту друзів і співгромадян, а за страхом - надії на порожні слова. Скіфи не схвалюють заздрісників, але радіють чужому добробуту й прагнуть того, чого самі своїми зусиллями можуть досягти; а ненависть, заздрість і всілякі згубні пристрасті скіфи постійно всіма силами женуть від себе, мов ворогів".Рівняймося на мудрих.
2019-11-16 08:58:26


Vladic Peonte
14 листопада о 15:40
- Коломойський за розкрадання «Приватбанку» сидить?
- Ні.
- Ахметов за Роттердам плюс сидить?
- Також, Ні.
- А хто сидить?
- Захисник донецького аеропорту, бойовий генерал Марченко.
2019-11-16 07:17:05 |


Vladic Peonte
14 листопада о 15:40
- Коломойський за розкрадання «Приватбанку» сидить?
- Ні.
- Ахметов за Роттердам плюс сидить?
- Також, Ні.
- А хто сидить?
- Захисник донецького аеропорту, бойовий генерал Марченко.
2019-11-16 07:17:05 |
Час Новин:

Знову Балаклія. На території арсеналу вкотре детонували боєприпаси. На жаль, не без жертв. За даними Генштабу – двоє загиблих військовослужбовців та троє поранених. Їхній стан тяжкий і середньої тяжкості.

Ймовірна дата. Норманська зустріч може відбутися 9 грудня. Повідомляє про це агентство "Блумберг" із посиланням на канцелярію президента Макрона.

Монобільшість штормить. Фракція Слуга народу виключила двох депутатів. Одна з них заявила про доплати членам фракції у конвертах. Водночас представниця Кабміну в парламенті склала повноваження – каже, що з урядом не спрацювалася.

YouTube: https://youtu.be/1pfLLX8FWF0
2019-11-15 23:03:16 |
На хабарі 150.000 доларів США затримали Директора департаменту Офісу Президента Зеленського Світлану Кондзелю. Нова влада не перестає дивувати. Якщо на таких рядових посадах, такі розміри хабарів, важко уявити, що відбувається у кулуарах ЗЕ-команди.
2019-11-15 23:11:19
Ще не встиг великій миротворець та інтегратор Сівуоха ( як правильно?)вимовити ці великі слова:

“Треба прибрати КПВВ і країна стане єдиною” – Сергій Сивохо назвав перший крок до реінтеграції окупованої частини Донбас”

як бум і є:

Громадяни ЛНР" вкрали лавочку з пластиковим дахом, яка розміщувалася на території будівництва нового моста в Станиці Луганській.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, "спецоперацію ЛНР" зафіксували камери спостереження, встановлені на будівництві.

На записі видно, як п'ятеро чоловіків переходять міст з окупованого боку, спускаються під міст і виносять лавочку по новозбудованому мосту. Спочатку вони намагалися пронести лавочку по тимчасовій споруді, але габарити вкраденого не дозволили цього зробити. Лавочку далі несуть четверо чоловіків, а п'ятий йде на підконтрольну Україні територію.
2019-11-16 08:09:53
Український кінорежисер і колишній політв'язень Олег Сенцов (Oleg Sentsov) отримав міжнародну премію в галузі журналістських розслідувань та захисту прав людини імені Сергія Магнітського.

Нагороду Сенцову присудили ще у листопаді минулого року, проте режисер не міг прийняти її особисто.

Нагороду вручила американська телеведуча Меган Маккейн, донька покійного сенатора Джона Маккейна.
#Opendata #Суспільнеоко #добрановина #Сенцов #премія
2019-11-15 21:30:19 |
У меня для вас есть новость, и она интересная: она будет про зраду, но на самом деле нет, и зрады никакой нет, и я вам это объясню, так что вы всё поймёте, но после прочтения поста вы всё равно останетесь с ощущением, что зрада обязательно есть, может не здесь, но где-то ещё, если её хорошенько поискать, то она обязательно найдётся, а пока надо быть бдительным и внимательным, оглядываться вверх и по сторонам.
Верховная Рада в первом чтении приняла законопроект 2299 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти". И в частности там сказано, что теперь в ВУЗах можно будет обучаться ... на русском языке.

НО В ЭТОМ НЕТ НИКАКОЙ ЗРАДЫ.
И вот почему.
Потому что это изменение в закон касается только иностранных студентов. И здесь всё логично. Ну вот положим приехал в Харьков учиться негр преклонных годов. Не может же он учиться на украинском, правильно? Правильно. И на языке волоф мы ему тоже преподавать не можем. А русский — это язык международного общения, правильно? Правильно.
Или вот например, положим, приехал в Харьков учиться екатеринбуржец или бурят. Ну не учить же ему эту смешную мову, правда? Правда. И на английском он тоже обучаться не может, потому что он его не знает, по крайней мере за пределами «Май нейм из Уася, ай лив ин сам шитхоул». Правильно? Правильно. И особенно он не может обучаться на упоминавшемся уже языке волоф — кстати, часть текста песни «Seven Seconds», очень популярной в девяностые, дуэт певицы Нене Черри и африканского (сенегальского, если быть точным) певца Юссу Н’дура —вот часть она написана на трёх языках: английском, французском и на языке волоф. Так что вы можете найти эту песню на YouTube, послушать, узнать, как звучит язык волоф, и согласиться, что никакой бурят или екатеринбуржец на нём обучаться не сможет.
В общем, всё логично, да, и никакой зрады.

Так почему же тогда учёные и представители общественных организаций сегодня написали открытое письмо министру образования и науки, и почему они протестую против этих изменений к закону? Неужели просто не хотят, чтобы приезжим бурятам и неграм преклонных годов было удобно обучаться на знакомом и родном русском языке?

Я неоднократно в разных постах и статьях писал, что войну всегда лучше вести где-то далеко, подальше от дома. Например, войну за гражданские права лучше вести далеко — например, на тему «можно ли геям друг на друге жениться, или нет». Гораздо удобнее вести войну там, чем когда лично к тебе придут консервативные националисты с маленьким Исусиком, строго спросят, коли ходив до сповіді, и запретят изменять жене, а также заниматься сексом иначе как под одеялом и в темноте. Причём будут внезапные проверки.
Примерно так и здесь, понимаете? Окно Овертона, или форточка — это неважно, просто стоит начать воевать против русского языка в вузах прямо сейчас, пока предлагается его разрешить иностранцам. Чтобы потом не пришлось воевать, когда его разрешат всем, а украинский сделают факультативным, и как было во времена моего детства, родители могут написать записку чтобы их дитёнка освободили, потому что данахернадо.

Наверное в этом причина. Что лучше начать отстаивать обязательное обучение на украинском сейчас, а не потом, когда будет немножко поздновато и неудобно.
В крайнем случае — можно обучаться на английском. Или любом официальном языке ЕС.
Можем также обсудить язык волоф, хотя я лично настроен скептически.

/ Vladimir Zavgorodny
2019-11-15 16:44:50 |
Сподівалися, гірше не буде
І раділи життю по приколу.
Схаменіться, обдурені люди
Озирніться, благаю, навколо.
Зубожінню вже край? Даремно.
Як тарифи себе почувають?
Рівень пенсій, зарплат напевно
У минулому спочивають...
До землі дотягнулись руками,
На шматки роздирають неню,
Щоб зробити народ жебраками,
Лізуть спритно до нас в кишеню.
Продають з молотка країну,
Ще й приховують постать зміїну.

(Валентина Гришко)
2019-11-15 11:54:18 |
Ну що, закінчилась епоха боротьби з корупцією

Почалась епоха розкрадання.
Бо децентралізація це і була антикорупція. Гроші на лампочки на вулицях контролював чиновник в Києві, який за відкат відписував їх меру. А стали контролювати громади. Тепер же цими грошима, знову як і в часи януковича, буде розпоряджатися чиновник в Києві.
Уря!

Під басні про Свинарчука людям впарили ідею про страшенну корупцію в Україні. Але корупція Свинарчука (яку ще треба довести) це 10 млн гривень. А гроші громадам по децентралізації це 260 МІЛЬЯРДІВ. Прийшли нові обличчя Богдана, Рябошапки і Портнова із влади Януковича і половина з цієї суми тепер скасовується, без скасування обов'язків, які мають фінансуватися з місцевих бюджетів.

Ось такий розвод від напьорсточників. Реформу, яку всі без виключення називали найкращою за останні 5 років, скасовують. За ці 5 років, незважаючи на війну, кожен населений пункт розцвів. А тепер це повернення до старих часів, коли місцеві бюджети будуть виживати, а грошей на заміну лампочок на вулицях не буде.

Зате велосипед Голобородька профінансують.

Джон Сміт
2019-11-15 10:39:10 |

Оставлять рецензии могут только участники нашего проекта.Вход для авторов
Забыли пароль?
В прямом эфире
Еще раз убедилась, что хокку очень красивая поэзия...
Рецензия от: Елена Максимова
2019-11-18 07:53:36
Что там обед, не в радость будет ужин...
С такой находкой хитренького мужа!
КЛАССНО, Люда!
Рецензия от: Елена Максимова
2019-11-18 07:50:21
!
Рецензия от: наталия остапенко
2019-11-18 07:50:05
На форуме обсуждают
Іван Фірцак — український самородок, про якого європейці складали легенди. У народі його називали Іваном Силою, а весь світ запам’ятав його циркове пр(...)
Рецензия от: Зрадонька
2019-11-17 21:02:49
Кафедра-Основа. Анализ
Взагалі-то, відкривши тему на форумі я мав намір лише по іронізувати над самим явищем поділу авторів на "старших і молодш(...)
Рецензия от: Василенко Анатолий
2019-11-17 20:03:45
Все авторские права на опубликованные произведения принадлежат их авторам и охраняются законами Украины. Использование и перепечатка произведений возможна только с разрешения их автора. При использовании материалов сайта активная ссылка на stihi.in.ua обязательна.